США пообіцяли передати Україні авіабомби AGM-154 JSOW. Однак застосувати їх для ударів вглиб РФ не вдасться. Навіть якщо їх модернізувати. Водночас ця зброя становить неабияку загрозу для ворога.
Чому ці бомби не ефективні для ударів на далеку відстань, та в чому вони вкрай небезпечні для ворога, розповів авіаексперт Костянтин Криволап.
У технічних характеристиках цієї бомби записано, що вона летить на 130 км. Але насправді це не так. Ця відстань значно перебільшена, каже експерт.
В американців є ракети AGM-158 JASSM, які долітають до 1600 км або AIM-120 AMRAAM, які можуть здолати відстань хоча б у 180 км. Але їх нам не обіцяють. Дадуть лише бомби, які начебто летять на відстань до 130 км. Але, щоб відправити її на таку відстань, літак має піднятися високо вгору. Однак у цьому випадку він відразу ж стане мішенню для російської ППО. Тому залишається тільки запускати її з малої висоти. А в такому разі більше 40 км їй буде здолати важко.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Якщо казати про F-16, то це перший засіб "повітря-земля", і якщо відраховувати від нуля, то так, суттєве збільшення від нуля до 120 км. Це нібито звучить дуже серйозно, а по факту це, реально, до 40 км", — поділився Криволап.
Відверто кажучи, це не зовсім та зброя, яку розраховували отримати українські військові. Далекобійною її точно не назвеш. Навіть якщо її модернізувати, поставивши до неї реактивний двигун. До речі, така модернізація цілком можлива, і вже продумана спеціалістами, каже експерт. Але навіть із такою модернізацією вона не полетить, наприклад, на 500 км. І все ж, така ракета-бомба значно посилить ефективність використання винищувачів F-16.
Крім того, є ще дві переваги такої зброї
Одна з її модифікацій має касетну бойову частину, яка при наближенні до цілі розлітається на сотні боєприпасів. А друга – самонаводиться на інфрачервоне випромінення. Це робить обидві модифікації дуже ефективними у використанні і дуже небезпечними для ворога.
Адже перша модифікація вражає відразу десятки, а то й сотні цілей. А від другої просто ніде не сховатись. Вона переслідуватиме ворога, поки не знищить.
Нагадаємо, головком Олександр Сирський повідомив, по яких об'єктах в РФ Україна хоче вдарити далекобійною зброєю.