Дехто з українців навіть не підозрює, що майже кожного місяця сплачує за блакитне паливо зайві кошти. Так може статися через те, що споживачі не передають показань газового лічильника, або передають їх невчасно. Це призводить до переплати за газ.
Про це йдеться в матеріалі obozrevatel, що посилається на відео в Youtube-каналі ГазПравда.
Для того щоб не виникало переплати за газ, слід вчасно передавати показання лічильника, радять у публікації. Для цього є п'ять днів на початку кожного місяця - з 1 по 5 число. Тобто у ці дні ви передаєте показання лічильника, і вони вам зарахуються як обсяг споживання за попередній місяць. Тоді вам нарахують плату за газ за реальним обсягом споживання.
Якщо ж показань не передати або передати їх в інші дні, то нарахування будуть відбуватись за іншим принципом – на основі середнього місячного споживання за попередні три роки. А ці дані можуть виявитися значно більшими, ніж ви споживаєте зараз.
"Якщо ігноруватимете передачу показників, отримаєте в платіжках усереднені дані, які можуть виявитися вищими за реально спожитий обсяг. Все порахують на підставі так званого планового щомісячного обсягу споживання - середнього споживання за попередні 3 роки", – йдеться у публікації.
При цьому зазначається, що передавати показання лічильника треба навіть у тому випадку, якщо на даний момент у приміщенні ніхто не проживає, і, відповідно, ніхто не користується газом. Тоді просто вам рахуватимуть нульове споживання.
Як передати показання лічильника
Це можна зробити кількома способами:
- через особистий кабінет національного оператора "Газорозподільні мережі України". Але через нього можна передавати лиш у тому разі, якщо він є постачальником у регіоні, де ви проживаєте;
- через сервіс місцевого оператора, якщо саме він вам постачає газ;
- абоненти Нафтогазу (а ними є 98% побутових споживачів) можуть передати показання через чат-боти gas.ua;
- надіслати їх в SMS-повідомленні або зателефонувати і назвати по телефону. Але останній спосіб найменш надійний, адже людський чинник не можна виключати.
Нагадаємо, усі українські постачальники опублікували осінні тарифи на газ.