Банки масово нав'язують українцям кредитні ліміти: як відмовитися від непотрібного сервісу, роз'яснили у ПриватБанку

Автор: Марченко Любов

Банки, в яких українці отримують зарплатні та пенсійні виплати, масово нав'язують своїм клієнтам кредитні ліміти. Через це деякі клієнти потрапляють у халепу, не знаючи, що вони користуються кредитними коштами, а не власними. У ПриватБанку розтлумачили, як можна позбутися кредитного ліміту, якщо клієнту він не потрібен.

Банки масово нав'язують українцям кредитні ліміти: як відмовитися від непотрібного сервісу, роз'яснили у ПриватБанку - today.ua

Про це йдеться у відповіді на запитання клієнтки у Facebook-акаунті ПриватБанку.

Пенсіонерка, яка обслуговується у Приватбанку, скаржиться, що їй видали картку для виплати пенсії разом із кредитним лімітом на ній. Жінка каже, що банк встановив їй цей ліміт, не питаючи її згоди. Але він їй не потрібен, і вона хоче його позбутись.

"Мені встановили кредитний ліміт без моєї згоди. Чи я можу від нього відмовитись?" — цікавиться клієнтка.

Популярні зараз

Volkswagen у 2025 році почне продавати новий бюджетний кросовер

Нова зачіска та білосніжне вбрання: Олена Зеленська здійснила новий вихід у світ

Шахраї в Україні згадали про старий рекет водіїв

Ціни на бензин та дизель в Україні можуть знизитися попри підвищення акцизів

Жінка також повідомляє, що вона ніколи не брала ніяких кредитів та не хоче влазити у борги і тепер. Тим більше, що вона отримує мінімальну пенсію, з якої не розженешся ще й віддавати борги. Вона навіть заявляє, що готова перевести виплату пенсії в інший банк, аби позбутися нав'язаного їй кредитного ліміту та разом із ним ще й плати за користування такою карткою.

"Я пенсіонерка з мінімальною пенсією. Чи обов'язково, щоб не мати кредитної лінії, переводити пенсію в інший банк? Я ніколи не брала кредитів і не хочу починати", — наполягає пенсіонерка.

У ПриватБанку дали відповідь на її звернення  

Як з'ясувалось, якщо клієнт ПриватБанку отримує пенсію або зарплату на кредитну картку, то наявність такої картки апріорі означає, що на ній має бути кредитний ліміт. Причому банк може і на власний розсуд, а не лише на прохання клієнта, його збільшувати або зменшувати.

"Кредитна картка передбачає наявність кредитного ліміту за умовами договору. Банк аналізує інформацію та може збільшувати або зменшувати кредитний ліміт на картці", — повідомили у ПриватБанку.

Та все ж, клієнти, які воліли б не мати ніяких кредитних зобов'язань і навіть не мати можливості скористатися кредитними коштами, можуть позбутися кредитного ліміту. Для цього їм доведеться обміняти свою кредитну картку на звичайну "Картку для виплат".

Банки масово нав'язують українцям кредитні ліміти: як відмовитися від непотрібного сервісу, роз'яснили у ПриватБанку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо ви бажаєте мати саме дебетову картку, можна відкрити "Картку для виплат" — ця картка не передбачає наявність кредитного ліміту", — розтлумачили у банку.  

Нагадаємо, у ПриватБанку назвали переказ, після якого клієнту відразу заблокують картку.