Today.ua

Через три дні Київ може залишитися без питної води

Уже 14-15 вересня, Київ може впритул зіткнутися з проблемою гострого дефіциту питної води. Десна, яка є основним джерелом питної води для української столиці, несе із собою велику зону органічного забруднення, що робить воду абсолютно неприйнятною для вживання. Причому поки що зменшити концентрацію забруднення ніяк не вдається.

Про це попередив жителів столиці заступник директора ПАТ Київводоканал Володимир Костюк.

Костюк наголосив, що саме річка Десна живить водою більшу частину жителів мегаполісу. Водою з Деснянського водозабору користуються 70% жителів столиці.

У чому проблема?

Уперше проблему виявили та заговорили про неї майже місяць тому. Тоді у воду річки Сейм потрапило забруднення, яке стало причиною масового мору риби та інших водних мешканців. Експерти кажуть, що нібито до забруднення призвело скидання неочищених промислових вод цукрового заводу із селища Тьоткіно Курської області. Причиною такого скидання став або злий умисел, або потрапляння ракети в очисні споруди підприємства.

Утім, що вже тепер гадати: брудна вода, що несе в собі триразове і вище перевищення концентрації шкідливих речовин, пливе, тепер уже з водами Десни, до української столиці. Мешканцям населених пунктів, розташованих на березі Десни та Сейму, вже заборонили використовувати цю воду навіть для господарських цілей. Однак у них там усе ж таки простіше: у кожному селі є колодязі, і можна користуватися водою з них. А от чим напувати таке величезне місто, як Київ - завдання з кількома "зірочками".

Якість води кращою не стає

Тим часом експерти регулярно роблять водозабір із Десни вище Києва, намагаючись вловити хоч найменші ознаки очищення води і зниження концентрації шкідливих речовин. До речі, багато чиновників уже встигли відрапортувати, що вода очищається навіть швидше, ніж очікували, завдяки вжитим комплексним заходам. Але в Київводаканалі кажуть, що це не так. Суттєвого поліпшення ситуації поки що, на жаль, немає.

"Водоканал двічі на тиждень бере проби у верхів'ях річки. На жаль, розбавлення цього забруднення так, як моделювали, не відбувається. Зараз забруднена вода спустилася нижче Чернігова. На жаль, органічне забруднення триває. Змоделювати, яка вода прийде на водозабір через 4-5 днів, неможливо. Утім, ми очікуємо найгірших результатів", - заявив Володимир Костюк.

При цьому він зауважив, що Київводоканал користується не лише результатами власних аналізів, а й отриманими іншими організаціями. І, на жаль, у всіх вони майже ідентичні.

А тим часом, водою з Десни постачають 70% жителів Києва. І якщо трапиться так, що за 3-4 дні якість води суттєво не покращиться, то комунальникам доведеться відмовитися від Деснянського водозабору, а переключитися на воду з Дніпра та артезіанські свердловини. Однак сумарної потужності всіх цих джерел і близько не вистачить для потреб столиці.

"Якщо такі результати підтвердяться і наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання і перехід на інші джерела. Зокрема, Дніпровську станцію та артезіанські джерела. Утім, ця альтернативна система не зможе на 100% забезпечити водопостачанням усе місто Київ", - попередив чиновник Київводоканалу.

Таким чином, уже за кілька днів у Києві може виникнути гострий дефіцит як питної, так і технічної води. І як довго він триватиме, поки що невідомо.

Нагадаємо, тим часом деякі інші джерела стверджують, що процес очищення води йде повним ходом. І вже зараз вода з Десни цілком придатна для вживання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ