В Україні діє єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів – як для індивідуальних, так і для колективних. З 1 червня 2024 року він становить 4,32 грн/кВт-год. Проте деякі споживачі можуть оплачувати світло за вдвічі нижчим тарифом.
У кого є така можливість, розповідає видання OBOZ.UA.
Тариф на електроенергію 4,32 грн/кВт-год, який діє з 1 червня, насправді значно нижчий за ринкову вартість світла. Цей тариф лише покриває собівартість електроенергії, яку виробляють дві державні енергокомпанії – Енергоатом та Укргідроенерго. Та насправді є ще й інші види генерації, в яких собівартість одного кіловата знано вища. А крім того, вироблена електроенергія ще й потребує розгалуженої і високотехнологічної мережі транспортування.
Однак уряд вирішив продовжити спеціальні обов’язки, покладені на Укргідроенерго та Енергоатом, щодо забезпечення населення електроенергією за пільговим тарифом. Цей тариф діятиме щонайменше до 30 квітня 2025 року, розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Хоча і такий тариф для багатьох українських сімей сьогодні є обтяжливим. Через це плата за світло забирає значну частину сімейного бюджету. Проте деякі українці можуть оплачувати електроенергію за вдвічі нижчою ціною. Така можливість є у власників двозонних лічильників, які рахують електроенергію, спожиту в денну і нічну пору, за різними тарифами.
Так, електроенергію, спожиту вдень (з 7-ї до 23-ї години) вони оплачують за загальним тарифом 4,32 грн/кВт-год. А за електрику, що була спожита в нічну пору (з 23-ї по 7-у ранку) вони платять за вдвічі нижчим, нічним, тарифом. Він дорівнює 2,16 грн/кВт-год. Відповідно, якщо перенести роботу найбільш енергозатратних побутових приладів (нагрівання бойлера, прання, зарядку акумуляторів, прасування) на нічний час, то можна заощадити чимало грошей.
Така можливість стане доступною українцям, які нещодавно встановили у себе зонні прилади обліку. І, звісно, споживачі, які вже давно користуються такими лічильниками, й надалі матимуть змогу оплачувати нічне споживання за пільговим тариом.
Нагадаємо, постачальники опублікували осінні тарифи на газ, які діятимуть з 1 вересня.