Деяким громадянам держава нарахувала зайві кошти під час виплати пенсії. Гроші доведеться повернути. Якщо вони не зроблять це добровільно, то з них вирахують переплату пенсії примусово.
У ПФУ роз'яснили, з якої причини може виникнути переплата, і чому пенсіонер буде змушений повернути гроші.
Зокрема, пенсіонер має вчасно звітувати до ПФУ про своє працевлаштування. Причому не має значення, чи він влаштувався на роботу найманим працівником, чи започаткував власний бізнес та зареєструвався як ФОП. У будь-якому випадку, якщо він влаштувався на роботу, то має про це обов'язково повідомити Пенсійний фонд.
Це пов'язано з особливостями нарахування пенсій громадянам, які не працюють, і які офіційно працевлаштовані. Крім того, у деяких випадках пенсіонер, який влаштувався на роботу, взагалі втрачає право на виплату пенсії. Так може статися, якщо він вийшов на пільгову пенсію за вислугою років (до 60 років) і згодом влаштувався знову на роботу, яка дала йому право на таку пенсію.
На те, щоб повідомити ПФУ про своє працевлаштування, закон дає пенсіонеру 10 днів.
Якщо ж він цього вчасно не зробить і працюватиме, не повідомивши Пенсійний фонд про своє працевлаштування, то для нього можуть настати неприємні фінансові наслідки. ПФУ все одно рано чи пізно дізнається, що пенсіонер працює або працював. Відповідно, усю переплату пенсії йому підрахують та змусять повернути.
Якщо ж він не погодиться добровільно компенсувати державі незаконно отримані гроші, тоді щомісяця з нього будуть вираховувати 20% пенсії на користь Пенсійного фонду. Аж доки вся переплата пенсії не буде компенсована.
Нагадаємо, ПФУ оприлюднив мінімальні пенсії, які отримуватимуть українці залежно від віку та стажу роботи.