Люди часто їдять шкідливу їжу, яка негативно впливає на здоров'я організму. Але позбавитися такої звички буває зовсім непросто. Хоча дієтолог вважає, що зробити це все ж таки можна.
Чіпси, сухарики, фаст-фуд – це продукти, які містять велику кількість солі, рафінованого цукру та жирів, що підвищують рівень холестерину. Такі закуски були розроблені для зручності людей, але завдяки комбінації смаків і добавок часто призводять до харчової залежності. Британська дієтологиня Нікола Ладлам-Рейн вивчила психологію такої звички.
Вона виділила три основні види бажання вживати шкідливу їжу: головний, серцевий та шлунковий голод, і знайшла способи боротьби з кожним із них.
Головний голод
Це потяг до шкідливої їжі, що виникає під впливом певного тригера, наприклад, запаху свіжої випічки або зображення апетитної страви. Зазвичай, такий голод виникає раптово і вимагає майже миттєвого задоволення. Це і призводить до бажання терміново з'їсти щось смачне, але дуже корисне.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Дієтологиня радить у такі моменти звернути увагу на інше заняття. Вона вважає, що також можна придушити потяг до шкідливої їжі, якщо замінити її корисним перекусом.
Серцевий голод
Ладлем-Рейн визначає його як емоційне переїдання, тягу, викликану негативними чи позитивними почуттями. Багато людей "заїдають" емоції, щоб щось відсвяткувати чи отримати миттєву втіху.
"Хоча використання їжі як нагороду або засіб для підняття настрою час від часу не обов'язково погано, це не повинно стати основним механізмом подолання труднощів", - вважає дієтологиня.
Вона рекомендує людям зробити глибокий вдих перед тим, як почати їсти шкідливу їжу, а потім знайти інший спосіб виходу емоцій. Це може бути розмова з другом, спорт чи звичайні прогулянки на свіжому повітрі.
Шлунковий голод
Це нормальна реакція організму на те, що людина не їсть довгий час. І дієтологиня рекомендує не доводити голод до критичного рівня. Тому що в такі моменти людині вже не важливо, що вона їсть, і це часто призводить до переїдання та споживання шкідливих продуктів.
"Можна легко піддатися спокусі жирної, з високим вмістом цукру їжі, яка дає швидкий ефект, але не залишає відчуття ситості надовго. Прийом їжі, коли ми дуже голодні, також може призвести до переїдання", - зазначила Нікола.
Ладлам-Рейн пропонує людям розробити власний режим харчування, чи то прийом їжі по три порції або регулярні перекуси, щоб підтримувати здоров'я.
Нагадаємо, раніше дієтологи назвали продукти, які здатні покращити настрій.