Fitch оголосило в Україні обмежений дефолт, - Reuters

Автор: Леся Ловіцька

Міжнародне рейтингове агентство Fitch оголосило Україні дефолт. Воно знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті до RD (обмежений дефолт) з C (дефолт неминучий).

Fitch оголосило в Україні обмежений дефолт, - Reuters - today.ua

Зниження рейтингу надійшло після закінчення 10-денного пільгового періоду для виплати купона з єврооблігацій на 750 мільйонів доларів із погашенням у 2026 році. За ними термін виплати настав 1 серпня.

На сайті компанії вказано, що це означає дефолт відповідно до критеріїв Fitch.

Fitch зберегло рейтинг боргу України в гривні на рівні "CCC-", очікуючи, що борг в національній валюті виключать з угоди із зовнішніми комерційними кредиторами про реструктуризацію.

Популярні зараз

В Україні хочуть унормувати мінімальний та максимальний вік для водіїв

Renault розробляє новий кросовер

У Польщі закликали скасувати виплати українським чоловікам: у МЗС підтримали ідею

В Україні оприлюднили проєкт держбюджету на 2025 рік: ціни зростуть, а субсидії скоротять

Зазвичай агентство не робить прогнозів країнам з рейтингом "ССС+" та нижче. 2 серпня рейтингове агентство S&P Global також знизило рейтинг України до "вибіркового дефолту".

Оголошено обмін проблемних боргів – аналітики назвали так початок процесу реструктуризації непогашених суверенних єврооблігацій на 19,7 мільярда доларів.

У Fitch дійшли висновку, що пропозиція є обміном проблемних боргів відповідно до критеріїв суверенного рейтингу, тому що вона передбачає значне скорочення термінів, зокрема скорочення основного боргу та відсотків, і продовження термінів погашення.

Кредитний рейтинг має суттєве значення для залучення інвестицій. Інвестори звертають увагу на рейтингові показники країн та окремих компаній. Чим стабільніший кредитний прогноз та вищий показник, тим нижчі ризики. Це підвищує привабливість держави чи компанії для вкладень в її розвиток.

Fitch оголосило в Україні обмежений дефолт, - Reuters

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що Україна оголосила дефолт за своїми облігаціями після застосування закону, який дозволяє призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня. Раніше держава розпочала процес отримання згоди власників облігацій на реструктуризацію міжнародних облігацій на 20 мільярдів доларів.

Як відомо, 18 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що дозволяє Кабміну заморозити виплати за зовнішнім боргом. 9 серпня Київ оголосив пропозицію обміну та запит на згоду щодо змін умов державних єврооблігацій в обігу та гарантованих державою єврооблігацій.