В уряді повідомили про зміни, які стосуватимуться однієї категорії українських біженців. Їм за певних умов зарахують робочий стаж, який було накопичено під час проживання за кордоном.
Сьогодні Кабінет Міністрів повідомив, що науково-педагогічні працівники, які тимчасово працевлаштувалися за кордоном, матимуть право на зарахування стажу на педагогічних посадах до стажу, що надає право на отримання надбавки за вислугу років.
До 3 вересня період роботи на зазначених осадах за межами України зараховували до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років – це передбачено міжнародними договорами. Але з деякими країнами такі угоди відсутні. Після початку російсько-української війни у 2022 році коло країн, де знайшли роботу науково-педагогічні працівники, суттєво розширилося.
Раніше вказаним працівникам, які поверталися до України та працевлаштувалися у заклади освіти, не зараховували набутий за кордоном стаж для виплати надбавки за вислугу років. Але нове урядове рішення нарешті врегулювало це питання.
Популярні зараз
Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови
Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України
Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання
Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн
Наведено приклад. Якщо вчитель до повномасштабного вторгнення працював у школі в Бердянську, накопичив педагогічний стаж у розмірі 17 років й отримував надбавку 20%. Після звільнення та вимушеного переїзду за кордон він влаштувався вихователем у муніципальній школі Люксембурга, працював 3 роки, а потім повернувся в Україну після завершення війни. Цей період буде зараховано у стаж для виплати надбавки. І громадянин отримає не 20%, а 30% посадового окладу вчителя.
Наголошено, що для науково-педагогічних працівників передбачено щомісячну надбавку за вислугу років. Вона залежить від стажу роботи у галузі:
- понад 3 роки — 10% ставки заробітної плати (посадового окладу);
- понад 10 років — 20%;
- понад 20 років — 30%.
Для зарахування стажу періоду роботи за кордоном слід надати підтверджувальні документи – угоду, трудовий договір тощо. Нове правило діятиме в умовах воєнного стану та впродовж року після його припинення.
До стажу також буде зараховано час, коли науково-педагогічні співробітники фактично не працювали, але за ними зберігалася посада/місце роботи та/або заробітна плата (частково або повністю).
Раніше стало відомо, як українці можуть докупити страховий стаж – у Кабміні повідомили, що рік коштуватиме 21 тисячу гривень.