Краще переїсти, ніж недоспати: що відбувається з організмом через хронічний недосип

Автор: Марченко Любов

Недосип став однією з найбільших проблем сучасного людства. Причому мільйони людей недосипають хронічно. А між іншим, нестача сну впливає на організм не менше згубно, ніж шкідливі звички. Хронічний недосип може призвести до незворотних змін в організмі та суттєво вкоротити людині віку.

Краще переїсти, ніж недоспати: що відбувається з організмом через хронічний недосип - today.ua

Такі висновки підтверджені медичними дослідами, пише видання express.

Так, американські учені із Колумбійського університету провели дослідження із 35-ма жінками. До початку експерименту ретельне медичне обстеження не виявило у піддослідних ніяких недуг. Усі вони були цілком здоровими. Як з'ясувалось, усі ці жінки спали по 7-8 годин на добу – як рекомендують медики.

Дослідники запропонували їм лягати спати на півтори години пізніше, а вставати з ліжка у звичний час. Обстеження, проведені медиками лише через півтора місяці від початку експерименту приголомшили їх.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Виявилося, що всього за півтора місяця недосипання клітини, що містяться у кровоносних судинах жінок, почали піддаватися впливу шкідливих окиснювачів", - розповідає про результати дослідження журналістка, яка пише на медичні теми, Фіона Каллінгем.

Краще переїсти, ніж недоспати: що відбувається з організмом через хронічний недосип

Недосип запускає запалювальний процес в усьому організмі

З'ясувалось, що депривіація сну запускає механізм дисфункції клітин кровоносних судин. Вони не можуть активувати антиоксидантні реакції, які мають очищати організм від шкідливих молекул. В результаті ці продукти накопичуються в організмі і призводять до запалення клітин. Причому що далі, то активніше просувається це процес. В результаті людина отримує захворювання усієї серцево-судинної системи. Адже кровоток переносить запалювальний процес в усі куточки організму людини.

Уявіть, якщо такі зміни стаються в організмі лише за півтора місяці, то що відбувається з організмом при хронічному недосипі, який триває роками, а в декого й десятиліттями. Людина буквально "на порожньому місці", як їй здається, отримує хворобу серцево-судинної системи. А між іншим, саме ці захворювання є найбільш поширеною причиною смертності на нашій планеті.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, людям, які погано переносять голод, медики не радять лягати спати натщесерце. Якщо вам хочеться їсти, то можна собі дозволити перед сном невеличкий перекус чимось не дуже калорійним. Але переїдати, звісно, також не варто.

Між іншим, хронічний недосип також може стати причиною набору зайвої ваги. А правильно організований сон, навпаки, сприяє схудненню.

Головне