В одній з трьох найпопулярніших країн серед українських біженців планують збільшити грошову допомогу. Йдеться не про всіх мігрантів, а лише про тих, які мають інвалідність.
Стало відомо, що гуманітарну допомогу переселенцям з України має намір розширити уряд Чехії. Це передбачено у законопроєкті про умови перебування громадян України, які мають статус тимчасового захисту.
Українські біженці з інвалідністю мають право на отримання у Чехії певних сум. Вразливим категоріям населення досі безкоштовно надавали житло на постійній основі. Безстрокове проживання оплачували з держбюджету. Але з 1 вересня правила змінюють – і безплатно можна буде знаходитися у будинках лише 90 днів. Після цього громадянам потрібно буде самим знайти собі квартири та сплатити оренду. Інакше вони опиняться без даху над головою.
У змінах до законодавства про умови перебування українських біженців у Чехії уряд запропонував підвищити виплати біженцям з інвалідністю та тим українцям, які мають серйозні проблеми зі здоров'ям. Документ уже почали розглядати у парламенті.
Запропоновано збільшити фінансову допомогу для дорослих з інвалідністю з 7290 крон (289,5 євро) до 11 690 крон (464 євро) на місяць. А для дітей пропонують підвищити місячні виплати з 7290 крон (289,5 євро) до 11 690 крон (464 євро).
Неурядові організації, які допомагають українським біженцям, виступають проти зміни правил надання безкоштовного житла. Підвищення виплат, запропоноване чеською владою, не вирішить проблеми, бо ціни на оренду значно вищі.
Оренда найдешевшого місця у кімнаті на двох у гуртожитку на Праги коштуватиме близько 7150 крон (284 євро) на місяць. У гуртожитку готельного типу двом особам доведеться заплатити 9580 крон (380,4 євро) на місяць.
Директорка Асоціації інтеграції та міграції Магда Фалтова зазначала, що для постійної підтримки вразливих категорій біженців їм слід надати доступ до стандартної чеської системи. На це вказував й міністр праці та соціальних питань Маріан Юречка. Зараз проводиться робота над цим питанням, але зміни для українців можливі не раніше серпня 2025 року.
Раніше повідомлялося, що для українських біженців з'явилося багато роботи у Польщі – в країні відчувається значний дефіцит робочих рук.