Данія була готова передати Україні літаки F-16 ще на початку повномасштабної війни, але тоді цього не сталося через вагання інших партнерів. На жаль, Україна отримала ці повітряні машини надто пізно. Якби це сталося раніше, ймовірно, що й перебіг подій цієї війни був би іншим. Але тепер треба дати Україні дозвіл на необмежене використання всієї західної зброї.
Таку позицію висловила прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен на конференції GLOBSEC у Празі.
За словами очільниці данського уряду, її країна була готова передати Україні свої літаки F-16 ще на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Однак тоді решта партнерів вагалась щодо доцільності такого кроку. І через це було згаяно немало часу.
"Мені шкода, що постачання F-16 забрало стільки часу. Особисто я готова була передати їх Україні від самого початку війни. Але була тривала дискусія про те, чи це правильне рішення чи ні", – заявила чиновниця.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Втім, вона не стала деталізувати, хто конкретно був проти цієї ідеї, а більше зосередилась на тому, як Захід може і повинен допомогти Україні зараз. Вона вважає, що партнери не повинні обмежувати Україні постачання зброї. Українцям треба дати стільки зброї, скільки вони потребують, переконана очільниця данського уряду.
Метте Фредеріксен"Неможливо перемогти без зброї. І єдиний шлях до перемоги – це дати українцям те, що їм потрібне", – наголосила вона.
Вона також зауважила, що Захід не має ставити українцям ніяких обмежень у використанні наданої зброї. Уся далекобійна зброя, включаючи можливості літаків F-16, має бути використана для ударів по стратегічних об’єктах, розташованих на російській території. Лише українські військові мають вирішувати, чим їм бити та на яку відстань.
"Ми не ставимо обмеження на використання F-16, лише те, що це має бути дотримане міжнародне право. У іншому – немає обмеження на використання", – уточнила Фредеріксен.
Нагадаємо, США відмовили Україні у техобслуговуванні літаків F-16. Американці своїх спеціалістів в Україну не відряджатимуть.