Today.ua

“Міністропад“ в уряді: стало відомо, хто займе крісла звільнених чиновників

В українському уряді спостерігаються масштабні зміни. Багато міністрів вирішили звільнитися. Стало відомо, хто займе крісла чиновників, які з тих чи інших причин вирішити подати у відставку.

Дані оприлюднило видання "Телеграф", в якого з'явилася інсайдерська інформація, яку надали у керівництві фракції "Слуга народу". Вказано, що йдеться лише про перших етап кадрових перестановок у Кабінеті Міністрів.

4 липня виявилося, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба написав заяву про звільнення. Раніше повідомлялося, що він не планував йти з посади. Але йому вже знайшли заміну – це перший заступник Андрій Сибіга, який у минулому був заступником голови Офісу президента Андрія Єрмака. Зазначено, що Кулеба виконуватиме важливе політичне завдання за вказівкою глави держави.

Міністр юстиції Денис Малюська вирішив піти за власним бажанням – його відпускають неохоче. Тепер відомство очолить міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина, яка займатиме одразу дві посади. Наголошено, що такі плани були давно.

Уряд залишає міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. Він працюватиме в Офісі президента заступником голови й займатиметься питаннями оборонної промисловості. А очільником міністерства стане його заступник Сергій Боєв, якого добре сприймають депутати.

Заплановано ліквідацію міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, яким керувала Ірина Верещук. Від неї також надійшла заява про звільнення. Чиновниця отримає іншу посаду, але "про призначення послом не йдеться".

Мінреінтеграції приєднають до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, яке очолить заступник голови Офісу президента Олексій Кулеба. Його кандидатуру розглядають на окреме відомство з питань розвитку громад, але розділення міністерства відбудеться не цього тижня. Процедура займатиме 2-3 місяці через певні юридичні складнощі.

Міністерство інфраструктури можуть очолити член правління Укрзалізниці Олександр Перцовський, голова Укрзалізниці Євген Лященко або керівник "Нафтогазу" Олексій Чернишов. Підкреслене, що між ними зараз спостерігається конкуренція.

Посада очільника Міністерства екології також вільна, але невдовзі її отримає заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук, яку "добре сприймають міжнародні партнери".

Матвій Бідний стане міністром молоді та спорту, а Віталій Коваль – міністром аграрної політики. Мінветеранів з в. о. Олександром Порхуном, а також Мінкультури і інформаційної політики з в. о. Ростиславом Карандєєвим поки залишаються без очільників – триває обговорення. 

Наступними на звільнення названо міністра освіти Оксена Лісового та міністерку соціальної політики Оксану Жолнович. Інші міністри мають високий рівень довіри. Звільнення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля вже не розглядається.

"Ми вже пройшли політичну турбулентність", — цитує свого співрозмовника "Телеграф".

Депутат ВРУ Ярослав Железняк прокоментував кадрові зміни:

"Безліч разів ставили процедуру по якій перед звільненням треба міністрам зробити звіт про роботу. Жодна не набрала навіть 150 голосів… Постанову про зняття Марʼяни Безуглої з посади заступника голови Комітету з питань національної безпеки провалили. Вона залишається", - написав "Залізний нардеп" у своєму телеграм-каналі.

Раніше повідомлялося про скандальне звільнення голови Укренерго Володимира Кудрицького, після якого вирішити піти два члени Наглядової Ради компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ