В Україні підняли питання підвищення виплат на дітей віком до трьох років, які є недостатніми для покриття їх базових потреб. У Мінсоцполітики повідомили, що потрібно допомогти матерям швидше виходити на роботу.
Депутат парламенту Олексій Гончаренко нагадав, що держава виплачує матерям 41 280 грн. І перша виплата становить 10 320 грн, а решту суми нараховують впродовж трьох років – по 860 грн на місяць. І цієї фінансової допомоги не вистачає майже ні на що. Тому що такі гроші можна купити суміш – за 452 грн, каша – 96 грн, пюре – 50 і 90 грн – і цього вистачить на день. Залишається ще трохи коштів на брязкальце. А за підгузники потрібно заплатити 674 грн.
"Я розумію, що тут багато хто живе в інших реаліях, тому я взяв, що таке можна купити на 860 гривень. Скільки тривати ця ганьба буде?" – емоційно поцікавився народний обранець.
Голова уряду Денис Шмигаль нагадав, що проєкт демографічної стратегії уже затверджено. Також буде ухвалено покроковий план дій та з'являться відповіді на багато озвучених питань.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович вказала, що грошова допомога на дитину не є підтримкою для дружини чи матері, що перебуває у декреті.
"Треба пам'ятати, що розстрочка на три роки такої суми, можливо, є не дуже вдалим рішенням, тож давайте подумаємо, а що ми зробимо з цієї сумою, яка є насправді одноразовою, при народженні дитини… Давайте ми подумаємо про те, як ми таким чином допомагаємо нашим матерям, щоб вони могли виходити швидше на роботу", - наголосила чиновниця.
Жолнович нагадала, що для малозабезпечених осіб є допомога по бідності. І зараз проводиться робота над запровадженням базової соціальної допомоги – для підтримки родин із низьким доходом. Зазначено, що на прифронтових територіях розроблено та запроваджено інструмент муніципальної няні.
"Коли ми говоримо про матір, народження дітей, то я би більше говорила про швидку її професіоналізацію і незалишення в ситуації, коли вона 3 роки змушена перебувати з дитиною вдома сама і таким чином, потім не могла виходити на роботу і потребувала повної перекваліфікації", - пояснила посадовиця.
Раніше повідомлялося, що Оксана Жолнович повідомила про зміну філософії підтримки українців, тому що Мінсоцполітики не є "міністерством виплат".