Нестача кадрів в Україні залишається. У Держслужбі зайнятості назвали кілька сфер, у яких спостерігається найменша конкуренція.
За даними Державної служби зайнятості, в Україні є кілька дефіцитних професій у різних сферах. Попри високу заробітну плату українці не поспішають підписувати трудовий договір.
Восени 2024 року в Україні особливо відчувається кадровий голод у переробній промисловості, у будівництві, у тимчасовому розміщенні та організації харчування, а також у охороні здоров'я. У Держслужбі зайнятості зазначають, що причиною великої кількості "відкритих" вакансій у цих галузях є низький попит серед українців.
Так, у вересні кількість пропозицій про роботу була значно більшою за охочих отримати роботу. Згідно з даними ДСЗ, у переробній промисловості було 10 751 вакансія, а претендентів 9132, у сфері дошкільної та загальної середньої освіти 9013 вакансій та всього 5348 претендентів.
Популярні зараз
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Також дефіцит зазначається:
- У сфері вантажного, залізничного, пасажирського та автомобільного транспорту – на 2664 вакансії всього 1454 претенденти;
- У сфері будівництва – на 1565 вакансій 1383 претенденти;
- У сфері громадського харчування – на 1505 вакансій 1167 претендентів;
- У сфері виробництва одягу на 1061 "відкриту" вакансію лише 566 претендентів;
- У сфері виробництва готових металевих виробів (крім обладнання та машин) – на 908 вакансій 371 претендент;
- У сфері виробництва меблів – на 572 вакансії 233 претенденти.
Аналітики великого порталу з пошуку роботи також зазначили, що складно знайти працівників на робочі спеціальності, медиків та спеціалістів зі сфери транспорту та будівництва. Рідко відгукуються на вакансії у готельно-ресторанному бізнесі та туризмі. А у сфері транспорту та автобізнесу роботодавцям доводиться конкурувати за спеціалістів.
Нагадаємо, що з 1 жовтня в Україні збільшиться мінімальний розмір допомоги безробітним, але не для всіх.