Багато українських біженців налагодили побут за кордоном й планують залишитися за кордоном на ПМП. Стало відомо, скільки років потрібно працювати в країнах Європи, щоб купити там квартиру. Виявилося, що найшвидше стати власником житла можна у Данії.
Стало відомо, що найдовше треба працювати для купівлі власної квартири у Чехії. Там слід повністю відкладати свою заробітну плату протягом 13 років, щоб придбати нерухомість.
У Чехії була складна ситуація й минулого року. Тоді її у рейтингу випередила лише Словаччина.
"Ми фінішували передостанніми. Тепер ми знову найгірші в усій Європі. Власне житло в Чехії залишається недоступним і не схоже, що це зміниться", – зазначив старший партнер фінансового відділу консалтингу Deloitte Мирослав Лінхарт.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Важко стати власником житла і у столиці Чеської Республіки. Прага залишається другим з найбільш недоступних мегаполісів в Європі. Щоб придбати там квартиру, потрібно накопичити 13,5 річних зарплат. А перше місце належить Амстердаму (Нідерланди), де на досягнення мети знадобиться працювати та не витрачати дохід цілих 15,1 року.
Доступність житла в країнах Європи
Для того, щоб купити квартиру в інших країнах, потрібно заробляти на неї наступну кількість років:
- Данія – 4,7;
- Норвегія – 4,8;
- Італія – 5,3;
- Румунія – 5,9;
- Греція – 6,8;
- Словенія – 6,9;
- Велика Британія, Нідерланди – 7,2;
- Боснія і Герцеговина – 7,7;
- Польща – 7,9;
- Хорватія – 8,3;
- Франція, Сербія – 9,8;
- Угорщина, Ірландія, Ізраїль – 10,2;
- Словаччина – 12,7.
У багатьох країнах значно подорожчали квартири. Найбільш значний стрибок цін зафіксовано у Боснії та Герцеговині (+6,3%) та Чехії (+6,8%), Польщі (+7,9%), Норвегії (+9,1%) та Угорщині (+10,6%).
Діапазон вартості квадратних метрів у країнах Європи - від 1315 євро у Боснії та Герцеговині до 4920 євро в Австрії. Найдорожче житло у Німеччині - 4700 євро. У Польщі "квадрат" коштуватиме 2219 євро, а у Чехії - 4112 євро.
Раніше стало відомо, що в Україні подорожчали однокімнатні квартири.