Штрафи для водіїв, які взимку їздять із літніми шинами, поки що в Україні не передбачені. Водночас їх можуть покарати гривнею, якщо глибина протекторів на шинах не відповідає технічним вимогам.
Чому все ж варто "перевзути" свої автівки на зиму, йдеться у матеріалі ТСН.
Попри те, що закон не зобов'язує водіїв переходити із літніх шин на зимові, спеціалісти настійливо радять їм не нехтувати цією процедурою. Адже це, перш за все, варто зробити з міркувань безпеки. Річ у тім, що гума, з якої виготовляються літні покришки, не пристосована до зимових умов. Навіть більше, через низьку здатність до гальмування, взимку вона може стати додатковим джерелом небезпеки.
Чим відрізняються літні шини від зимових?
Різниця – у матеріалі, з якого вони виготовляються, і в особливостях будови протектора. Літні шини роблять із більш твердої гуми, щоб вона не плавилась і сильно не розм'якала при високих температурах. Це дає їй краще зчеплення з асфальтом.
Популярні зараз
Бензин в Україні до новорічних свят подорожчає на 4 грн
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Однак при низьких температурах така шина стає надто твердою, і її здатність до зчеплення з поверхнею різко падає. Через це автомобіль не може швидко загальмувати на слизькій холодній поверхні, і гальмівний шлях на таких шинах різко збільшується, що може стати фатальним.
Натомість зимові шини виготовляються зі значно м'якшого матеріалу. Це дозволяє їм не твердіти та залишатись еластичними навіть за мінусових температур. Крім того, на протектори зимових шини наноситься спеціальний малюнок, який вкупі із властивостями гуми забезпечує таким покришкам краще зчепленням зі сніговим та льодяним покривом.
Коли краще "перевзувати" свій автомобіль?
Якихось законодавчих вимог щодо дати заміни літніх шин на зимові немає, втім, як і навпаки. Однак спеціалісти радять це зробити, коли середньодобова температура повітря опускається нижче за +10 градусів. Зазвичай такий температурний режим в Україні встановлюється наприкінці жовтня-на початку листопада.
Хоча більшість досвідчених водіїв, які користуються автівкою щодня, роблять це ще на початку жовтня. Адже найчастіше вони використовують автомобіль вранці і ввечері, а на початку жовтня ранки та вечори вже стають доволі прохолодними.
При цьому слід знати, що стандартний термін служби покришок становить 4-5 років. Однак, залежно від інтенсивності експлуатації автомобіля, вони можуть зноситись і раніше, і пізніше. Слід пам'ятати одне: гума не має бути зношеною і "лисою". На протекторі має бути чіткий і глибокий малюнок. Мінімальна глибина протектора для літніх шин становить 1,6 мм як для легкових, так і для вантажних автомобілів. А зимові шини повинні мати глибину, не меншу за 4 мм.
При цьому водія можуть оштрафувати саме за порушення технічного стану шин. Зокрема за те, що глибина протектора не відповідає мінімальним вимогам. Величина штрафу за це становить від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 340 до 680 гривень. А якщо водія упіймають на такому порушенні повторно, то його можуть на пів року позбавити прав.
Нагадаємо, водіям розповіли, чи можна змішувати гальмівні рідини різних класів.