Два місяці тому Нацбанк анонсував запровадження обмежень карткових переказів p2p – між картками фізичних осіб. Голова НБУ Андрій Пишний повідомив, що робота у цьому напрямку підходить до завершення.
За словами топменеджера, анонсування змін викликало шквал критики та нерозуміння з боку українців. Проте йдеться насамперед про дропів – посередників для здійснення незаконних операцій. Це люди, чиї банківські картки використовують для відмивання грошей.
Пишний наголосив, що така діяльність небезпечна на лише для державного бюджету, а й для самих фізичних осіб. Якщо клієнт банку віддає дані свого рахунку чи картки для проведення переказів у рамках реалізації незаконної діяльності, він несе повну відповідальність за дії з ними.
Голова правління НБУ звернув увагу на два повідомлення: податкова служба побачила операції за рахунком чоловіка на 9 млн грн й донарахувала йому близько 2 млн грн податків. У другому випадку зобов'язали сплатити податок жінку – 500 тис. грн.
Популярні зараз
Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови
Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України
Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання
Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн
Громадяни також стають співучасниками злочинів, зокрема щодо фінансування тероризму, легалізації коштів, ухилення від сплати податків. Вони на роки руйнують свою транзакційну історію. Це реальна небезпека для українців, які свідомо передають особисту інформацію.
Що стосується волонтерів, було проведено обговорення питання. Потреби цієї категорії клієнтів буде враховано.
Андрій Пишний підкреслив, що для ефективної боротьби з дропами потрібно внести зміни до законодавства – слід йти до Верховної Ради. Слід провести дискусії та ухвалити необхідні рішення.
"Те, що "дропи" є бідою для державного бюджету – це факт. Думаю, що це дуже матеріальні суми, які можна спрямувати до бюджету, якщо будемо наполегливими та успішними у цьому питанні. Так ми робили з гральним бізнесом. Коли почали системно займатися питанням його детінізації і спонукали працювати легально – за рік податкові надходження зросли в 10,5 раза", - цитує керівника ЕП.
Глава НБУ вказав, що фіналізація остаточного рішення очікується до кінця поточного робочого тижня.
Нагадаємо, що Нацбанк з серпня запровадив зміни у гривневих купюрах.