У Національному банку України повідомили, що споживча інфляція продовжує прискорення. У регуляторі назвали основні причини стрімкого зростання цін.
Нацбанк опублікував макроекономічний та монетарний огляд, у якому йдеться про прискорення споживчої інфляції. Аналітики не повідомили цифри оцінки зростання цін за останній місяць літа, але згідно з опублікованим в огляді графіком, річна інфляція близька до 7%.
В огляді йдеться про те, що ще у липні почалося подорожчання продуктів харчування та напоїв. Зазначається, що це сталося через зростання вартості оброблених продуктів внаслідок збільшення витрат на зберігання, енергію та оплату праці.
Як повідомляють у Нацбанку, загальмувалося зниження цін на сирі продукти. Це обумовлено тим, що запаси зібраного врожаю попереднього року вже вичерпались і обсяг продукції на ринку стабілізувався. Крім того, не сприяли збільшенню обсягів зібраної продукції непрості погодні умови та зростання вартості електроенергії. Але в той же час продовжувалося зниження вартості яєць, свинини та курятини.
Популярні зараз
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
За даними НБУ, в Україні також зростають ціни на непродовольчі товари. Зазначається, що це сталося внаслідок курсового чинника, а також через витрати на електроенергію та оплату праці.
Щодо вартості пального, то в середині літа її зростання сповільнилося через повернення оподаткування до довоєнного рівня у липні попереднього року, а також наявність достатніх запасів пального та зниження попиту агропромисловим комплексом. На ціні пального також позначилося зростання вартості сировини на світовому ринку та послаблення обмінного курсу.
Також курсовий фактор призвів до стрімкого подорожчання медичних товарів та обладнання і фармацевтичної продукції. А боротьба з тіньовою продукцією спричинила високий темп збільшення вартості тютюнових виробів.
Нагадаємо, раніше українцям розповіли, що станеться з курсом долара до кінця 2024 року.