Today.ua

Названо найпопулярніші професії в Україні: на кого “полюють“ роботодавці

На ринку праці є фахівці, які мають підвищений попит навіть в умовах повномасштабної війни. Названо професії, які особливо цікаві українським роботодавцям.

Про ситуацію з роботою повідомили на профільному порталі Work.ua. Керівниця проєкту з працевлаштування ветеранів "Назустріч" Анастасія Розлуцька повідомили, що в Україні особливо потрібні кваліфіковані робітники, зокрема на виробництво, будівництво, у логістику, транспорт, у сферу обслуговування.

Зазначено, що кількість вакансій значно перевищує кількість тих, хто шукає роботу. Аналітики прогнозують, що тенденція збережеться – пропозицій більшатиме, а заробітні плати зростатимуть. Особливо це стосується робочих спеціальностей, на які спостерігається підвищений попит.

"Ці категорії залишаються в топах вже не перший рік, тут українські роботодавці відчувають дефіцит і постійно шукають працівників", - пояснила Розлуцька.

На сайтах з пошуку роботи найбільше пропозицій працевлаштуватися для офіціантів, кухарів, барист та охоронців. Потрібні водії, механіки, швачки, продавці, слюсарі та електрики. Є попит на некваліфікований персонал – двірників, прибиральників, підсобних робітників та вантажників. Постійно є потреба у фахівцях у галузі краси – перукарів, майстрів манікюру та педикюру, косметологів. В Україні є гострий дефіцит медиків, особливо лікарів вузької спеціалізації.

Відповідно до аналізу на різноманітних порталах вакансій, роботодавці шукають також кухарів, бариста, офіціантів, охоронців. Серед кваліфікованих робітників – водіїв, швачок, електриків, слюсарів, механіків. Також попит мають некваліфіковані – вантажники, підсобні робітники, прибиральники, двірники.

За даними Національного банку України, причинами структурного безробіття стали міграція населення, мобілізація та інші чинники, пов'язані із повномасштабною війною.

Як відомо, зараз мінімальна заробітна плата становить 8000 грн. Підвищення відбулося з 1 квітня, а з 1 січня показник був на рівні 7100 грн. Наступного року зростання "мінімалки" не передбачено. Ба більше, Кабмін планує заморозити мінімальні зарплати на пенсії на три роки. Проте у Верховній Раді розкритикували таки намір. Багато депутатів висловилися проти, тому є надія, що рішення буде змінено.

Раніше стало відомо про набуття чинності нового закону про домашніх працівників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ