НБУ назвав рейтинг банківських установ, яким довірили свої гроші українці. Проаналізовано показник депозитних вкладів. Виявилося, що найбільше їх у державному ПриватБанку.
Станом на червень цього року банках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зберігали 1 трлн 295 млрд грн. Причому понад третину вкладів – 35,1% - становили долари та євро.
За даними Нацбанку, станом на 1 липня у 62 банках, що є учасниками ФГВФО, перебувало 68,5 мільйона вкладів – від ФОПів та інших категорій громадян.
Більшість з них – у гривнях, тому що саме такі заощадження аналітики називають найвигіднішими у теперішніх умовах. Так, у національній валюті зареєстровано 58,3 мільйона депозитів. Загальна сума становить 840 млрд грн. А в інших валютах зафіксовано 10,2 мільйона вкладів на 455 млрд грн.
Популярні зараз
Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови
Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України
Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання
Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн
Відсоткові ставки за депозитами значно відрізняються. Цьогоріч у червні за новими гривневими вкладами банки пропонували у середньому 10,7% річних, а за валютними депозитами - лише 1,1% річних. З початку року курс американського долара підвищився приблизно на 8%, що усунуло різницю у ставках.
Рейтинг банків за депозитами
Українці найбільше довіряють державному ПриватБанку – там зберігають кошти 24,2 мільйона клієнтів. Вони заощадили 490,8 млрд грн.
В Ощадбанку, який знаходиться на другому місці, 12,8 мільйона вкладників. Вони довірили йому 201,4 млрд грн.
Третє місце за депозитами займає Універсал банк (монобанк) з 92,1 млрд грн депозитів 8,5 мільйона клієнтів.
Райффайзен Банк має 2,8 мільйона вкладників, які зберігають там 72,9 млрд грн, а Укрсибанку віддали перевагу 2,2 мільйона вкладників, що заощадили 60 млрд грн.
Голова правління Національного банку України Андріій Пишний повідомив, що реальна прибутковість – у гривневих активів. Йдеться як про депозити, так і облігації внутрішньої державної позики. Зараз середня ставка за депозитами – 12,9% та 10,3% після оподаткування.
Очікування інфляції на наступний рік коливаються у межах 7-9%. Тому, середня ставка вкладів забезпечує захист гривневих заощаджень населення.
Раніше стало відомо, що Нацбанк з 15 вересня обмежить грошові перекази між картками фізичних осіб.