Національний банк попередив українців про підвищення цін на продукти. Це пов'язано зі зростанням рівня інфляції.
Основними причинами підвищення цін стали збільшення витрат бізнесу на оплату праці робітників, подорожчання електроенергії та послаблення курсу гривні. У кілька наступних місяців очікується помірне пришвидшення інфляції, яка до кінця 2024 року становитиме 8,5%.
За прогнозами НБУ, наступного року темпи зростання цін уповільняться до 6,6%. У 2026-му очікується повернення до 5%, що є метою регулятора. Нацбанк збирається обмежити коливання курсу та забезпечити стабільність гривневих вкладів. Це потрібно для того, щоб захистити заощадження українців від інфляції.
Вказано, що на початку 2024 року рівень інфляції був низьким, але впродовж останніх місяців його зростання підвищилося. За даними аналітиків Нацбанку, ця тенденція не стала несподіваною.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Очікується, що послідовність дій НБУ дасть змогу уповільнити інфляцію уже у 2025 році. У цьому має допомогти й сповільнення інфляції в країнах, з якими ми ведемо торгівлю.
Продукти подорожчають у середньому на третину
У вересні підвищилися акцизи на паливо продовжуються відключення електроенергії. Короткострокове зниження цін на овочі та фрукти було сезонним. Восени очікується підвищення вартості кави, хліба та шоколаду, які вже подорожчали в Європі.
Також очікується стрибок цін на якісну картоплю. Підприємці повідомляють, що споживачам слід бути готовими до того, що найближчим часом харчі подорожчають на 20-30%.
Раніше повідомлялося, що НБУ планує з 1 жовтня обмежити грошові перекази між банківськими картками.