У Національному банку День військ зв’язку презентували нову обігову монету номіналом 10 гривень. Вона продовжує серію "Збройні Сили України". Названо особливості нового грошового знаку.
У пресслужбі НБУ повідомили, що нову монету присвячено воїнам-зв’язківцям, які щодня долають надскладні виклики і загрози, забезпечують комунікацію та управління військами, щоб захистити нашу державу у кібер- та інформаційному просторах.
Монету виготовили зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом. Її діаметр – 23,5 мм, маса – 6,4 г. Тираж – 10 000 000 штук, зокрема 510 000 штук як сувенірна продукція. Гурт – рифлений.
Аверс монети ідентичний з монетою 2018 року. У центрі - номінал монети, рік карбування та герб України в обрамленні давньоруського орнаменту. На реверсі - по колу розміщено написи "ВІЙСЬКА ЗВ’ЯЗКУ ТА КІБЕРБЕЗПЕКИ ЗСУ" та гасло її військовослужбовців: "СИЛЬНІ ТРИМАТИ ЗВ’ЯЗОК!".
У центрі композиції зображено емблему Військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ, в її основі – восьмипроменева зірка в оточенні перехрещених блискавок та хрестоподібно розташованих орбіт. На задньому тлі схематично зображені лабіринти, що символізують передавання зашифрованих даних.
Автором дизайну реверсу монети стала Тетяна Балута, а художником - Володимир Дем’яненко.
Заступник голови Нацбанку Олексій Шабан наголосив, що надійний зв’язок в умовах воєнних дій потрібен ЗСУ як повітря. Від самовідданості, мужності бійців та якісного зв’язку у надскладних умовах, часто залежить ефективність маневрів, успішність виконання бойових задач, збереження життя наших захисників та наближення перемоги
"Це не просто монета, а символ величезного внеску зв’язківців та фахівців з кібербезпеки у нашу спільну боротьбу за свободу і незалежність", - підкреслив заступник начальника Головного управління зв'язку та кібербезпеки Генштабу ЗСУ, полковник Олексій Науменко.
Раніше стало відомо, що НБУ виводить з обігу застарілі банкноти номіналом 500 гривень.