Німеччина стала лідером за кількістю українських біженців. У ФРН стрімко скорочується кількість громадян зі статусом тимчасового захисту. Названо причини масово відтоку мігрантів.
За даними статистичної служби Європейського союзу, лише за місяць у Німеччині різко зменшилася кількість біженців з України, які мають зазначений статус, на 17,6% або 236,9 тисячі осіб. У червні їх було 1,37 мільйона, а у липні – уже 1,1 мільйона.
Вказано, що ФРН виключила із зареєстрованого контингенту українців, статус тимчасового статусу який перестав діяти, тому що вони отримали інший чи покинули територію країни. Таким чином, перереєстрація у Німеччині мала вплив на загальну статистику ЄС щодо кількості українців.
Загальна кількість мігрантів з України, які отримали прихисток у дружній країні, знизилася з 4,31 мільйона до 4,1 мільйона.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Але ФРН залишається державою з найбільшою кількістю українських біженців зі статусом тимчасового захисту. Показник становить 26,9% від загального в єврозоні. Друге місце у переліку належить Польщі з 976,2 тисячі осіб (23,7%), а третє – Чехії з 369,61 тисячі осіб (9%).
Якщо порівнювати співвідношення власників тимчасового захисту з кількістю населення кожної країни Єввросоюзу, то найбільше співвідношення власників тимчасового захисту на 1000 осіб станом на кінець липня зафіксовано у Чехії (33,9), Польщі (26,7) та Литві (27,4).
Понад 98% бенефіціарів тимчасового захисту - українці. Причому жінки становлять близько половини (45,3%) від загальної кількості, чоловіки — 22,4%, а діти — 32,4%.
Нагадаємо, що в Естонії вирішили посилити правила надання грошової допомоги – частині українських біженців скасували виплати на оренду житла.
Раніше повідомлялося, що Олаф Шольц закликав українських біженців працевлаштовуватися. Також стало відомо, що канцлер Німеччини готує мирний план для завершення російсько-української війни. Він може передбачати передачу частини української території Росії.