Today.ua

Нинішнє покоління 40-60-річних, ймовірно, буде останнім, кому відведена середня тривалість життя

Ймовірно, що нинішнє покоління 40-60-річних буде останнім поколінням людей, яким відміряна середня тривалість життя 70-80 років. А наступні покоління, які вже народились і підростають, житимуть значно довше завдяки злиттю людського інтелекту зі штучним.

Деякі вчені вважають, що сингулярність (злиття людського інтелекту зі штучним) має відбутись уже найближчими десятиліттями. Такої думки, зокрема, дотримується американський учений-інформатик і відомий футуролог Рей Курцвейл.

Він переконаний, що технологічної сингулярності можна буде досягти вже десь у середині нинішнього століття. У мозок людини запустять велику кількість нанороботів. Таке поєднання штучного інтелекту з природними інтелектуальними здібностями людини спричинить вибуховий ефект. Люди стануть розумнішими у мільйон разів. Їм будуть по плечу будь-які найскладніші завдання із галузі технологій та науки.

Звісно ж, що людина подбає і про продовження власного життя. Адже поки що людям відміряний дуже скупий земний строк. Курцвейл прогнозує, що вже десь із 2030-х років з'являться технології з використання ШІ, які зможуть подовжити тривалість людського життя. Завдяки впровадженню нанороботів в організм людина стане біомеханічною істотою, здатною не лише розв'язувати надскладні інтелектуальні завдання, але й надзвичайно фізично витривалою.

Отже може так статись, що теперішнє покоління 40-60 річних жителів планети буде останнім, якому відведена середня біологічна тривалість людського життя.

Нагадаємо, штучний інтелект уже навчився редагувати ДНК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ