Today.ua

Окупанти влаштували полювання на диких тварин в Асканії-Нові: заповідника більше немає, - голова Херсонської ОВА

Заповідника Асканія-Нова, який був заснований ще за часів Російської імперії у 1898 році, нині, у 2024 році, фактично перестав існувати. Окупувавши його територію, російські загарбники влаштували в заповіднику полювання на диких тварин, а згодом почали відловлювати тих, що залишилися, і вивозити звідти.

Про це розповів голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Війська агресора зайшли у заповідник та остаточно окупували його 20 березня 2023 року. Наразі відомі факти, що загарбники неодноразово влаштовували там полювання на диких звірів, серед яких є немало червонокнижних.

Згодом окупаційна влада призначила там свого директора – такого собі пана Мєщєрякова. Відстріл тварин після того начебто припинився, але їх почали масово вивозити із заповідника.

Російська пропаганда стверджувала, що тварин переправляють у безпечніше місце – до Криму. Та, як згодом з'ясувалося, тварини з Херсонщини чомусь опинились у Ростовській області. Про це стало відомо в грудні 2023. Відтоді про долю багатостраждальних мешканців Асканії-Нови нічого невідомо. Навіть немає відомостей, чи вони живі.

"Вони його знищують. Останнє, що я чув – вони вивозять тварин до Криму і до Росії. Тобто можна сказати, що заповідника більше немає. Пограбували вони його капітально", – розповів Олександр Прокудін.

Що відомо про заповідник Асканія-Нова

Заповідник площею 333,1 кв. км знаходиться на території Херсонської області. Це – найстаріший у світі та на сьогодні найбільший у Європі степовий заповідник. Територія цього природоохоронного об'єкта  об'єднує заповідний степ, дендрологічний та зоологічний парки. Асканія-Нова стала домом для понад 3 тисяч видів тварин і птахів, а також велетенської кількості видів степової флори, серед яких налічується понад пів тисячі видів вищих рослин.

Заповідник має міжнародне значення, що підтверджено сертифікатом ЮНЕСКО про включення його до Всесвітньої мережі біосферних резерватів.

Нагадаємо, стало відомо, що деякі породи дерев можуть притягувати блискавку. Отже їх бажано садити подалі від дому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ