П'ять сценаріїв, які можуть призвести до загибелі людства та усього живого на планеті: дещо вже почало збуватися

Автор: Марченко Любов

Учені виділяють п'ять чинників, які можуть згубно вплинути на життя на нашій планеті, призвівши до загибелі людства та усього живого на Землі. Більшість із них непідвладні людській волі. Але деяким ми все ж можемо запобігти. І, на жаль, дещо з того вже почало збуватись.

П'ять сценаріїв, які можуть призвести до загибелі людства та усього живого на планеті: дещо вже почало збуватися - today.ua

Про те, що може стати фіналом життя на планеті, пише T4.

Вік Землі налічує понад 4,5 мільярда років. За цей час наша планета пережила немало катаклізмів, що сформували її такою, як вона є зараз. Життя зародилось на ній близько 3,9 мільярда років тому, дійшовши від найпростіших форм до складних – таких як людина та вищі ссавці. Однак, незважаючи на таку довгу історію життя на Землі, будь-якої миті може втрутитись чинник, який призведе до загибелі людства та усього живого на планеті.

Зіткнення з астероїдом

Зіткнення з великим астероїдом, яке вже було в історії Землі, свого часу призвело до вимирання динозаврів та багатьох інших видів живих істот. Щоправда життя на планеті тоді вистояло, але воно пішло зовсім за іншим сценарієм. При зіткненні з астероїдом можуть виникнути пожежі планетарного масштабу, а також гігантські цунамі, які спустошать цілі континенти. А крім того, в атмосферу здійметься велетенська кількість пилу, яка на кілька років заблокує доступ сонячного світла, внаслідок чого загине все живе. Залишаться хіба що мікроорганізми.

Популярні зараз

Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови

Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України

Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання

Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн

Виверження супервулкана

Учені налічують на нашій планеті близько 20 супервулканів, виверження яких могло би призвести до загибелі життя на планеті. На щастя, кожен із цих велетнів вивергається не частіше, ніж раз на 100 тисяч років. Наслідки такого катаклізму можуть бути ще страшнішими за зіткнення з астероїдом. Він може призвести до знищення озонового шару атмосфери і до кислотних дощів. Це поховає усе живе на планеті. Один із найбільших супервулканів – Єллоустонський, який розташований у США. Учені вважають, що зараз він доволі нестабільний. А отже, його виверження може статися найближчим часом.

Гамма-спалах

До такого спалаху може призвести потужний космічний вибух, що станеться десь неподалік від Землі (неподалік, звісно, за космічними масштабами). Якщо потік гама-променів, що утворяться при такому вибуху, накриє нашу планету, то він знищить озоновий шар Землі і призведе до загибелі усього живого.

П'ять сценаріїв, які можуть призвести до загибелі людства та усього живого на планеті: дещо вже почало збуватися

Потужна сонячна буря

Період активності нашого Сонця становить приблизно 11 земних років. Зараз якраз ми переживаємо черговий пік сонячної активності. Через це магнітні бурі йдуть одна за одною, викликаючи полярні сяйва у низьких широтах, збої в роботі радіозв'язку та кепське самопочуття людей і тварин. Проте, може статися потужний викид, який виведе з ладу всі супутники зв'язку, електромережі і призведе до загибелі багатьох людей та інших живих істот. Справу довершить суцільний хаос, в який зануриться наша цивілізація, яка залишиться без зв'язку і звичних технологій.

Зміна клімату

Зміна клімату на планеті, звісно, вже не раз відбувалася з природних причин. Але зараз вона спричинена техногенною діяльністю людства. Згубний вплив технологій вже призвів до вимирання багатьох видів рослин і тварин, а також до кліматичних змін. Якщо людство терміново не вживе заходів до скорочення шкідливих викидів в атмосферу, зміни клімату стануть незворотними, і зрештою вони призведуть до знищення самого людства та інших вищих форм життя.

Звісно, над першими чотирма чинниками людство поки що не владне. Хоча учені вже працюють над технологіями, які могли би змінити траєкторію руху небезпечних астероїдів, відхиливши їх від Землі. Що ж стосується зміни клімату, то тут дуже багато в наших руках. Людство може об'єднатися заради спільного виживання. Але поки що, на жаль, об'єднавчі процеси просуваються дуже повільно на відміну від того, що нас роз'єднує.  

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, учені не включили до цього списку ядерну війну, яка зараз набагато ймовірніша, ніж гамма-спалах або виверження супервулкана. 

Нагадаємо, після найспекотнішого цьогорічного літа учені прогнозують глобальне похолодання.