Національне військове меморіальне кладовище (НВМК) має бути відкрите вже цьогорічної осені. Цьогоріч на ньому здійснять перші поховання. Керівництво держави вважає будівництво цього кладовища принциповим питанням і своїм обов'язком. Отже на найвищому державному рівні налаштовані відкрити цей об'єкт вже 2024 року.
Про це розповів голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович у ході прес-конференції, що відбулася з нагоди будівництва НВМК.
Дробович називає цей об'єкт "найбільшою меморіальною локацією в історії України, можливо, за усі часи". Цей військовий цвинтар має стати не лише місцем поховання загиблих воїнів, а місцем національної пам'яті, скорботи, смутку і вдячності від живих тим, хто загинув за Україну.
"Якщо ми все зробимо правильно, це буде найважливіший, найвеличніший меморіальний об'єкт в історії України", - переконаний Дробович.
Популярні зараз
В Україні хочуть унормувати мінімальний та максимальний вік для водіїв
Renault розробляє новий кросовер
У Польщі закликали скасувати виплати українським чоловікам: у МЗС підтримали ідею
В Україні оприлюднили проєкт держбюджету на 2025 рік: ціни зростуть, а субсидії скоротять
Рідні загиблих воїнів давно чекали такого місця пам'яті
За якнайшвидше будівництва та відкриття НВМК виступають і рідні загиблих військових, які вважають, що створення такого об'єкту запізнилось у часі майже на 10 років. Адже війна в Україні триває з 2014 року. А отже і таке кладовище мало з'явитись набагато раніше.
"Насправді, критично ставляться ті, хто не дотичний до війни зовсім, котрих, на щастя, це оминуло. Люди не розуміють, навіщо це потрібно. Питання в тому, щоб кожна людина, яка віддала своє життя, не була забута. Для цього це робиться. Це велика історична пам’ятка для всього нашого народу, який нищать", - заявила дружина загиблого "азовця" Вікторія Красовська.
До початку реального втілення цьому проекту довелося пройти через численні дискусії, нерозуміння і несприйняття. Найбільший спротив був від членів в Гатненської сільської громади, на землях якої буде розташовано це гігантський меморіальний об'єкт.
Людей зрозуміти можна: жити поряд із цвинтарем не хоче ніхто. Однак ідеологи створення кладовища їх таки переконали. Хоч такі доводи може й виглядають дещо цинічними в недоречними, однак громада буде мати реальні фінансові вигоди від сусідства з таким об'єктом. Всі податки з кладовища надходитимуть у бюджет ОТГ.
А крім того, у майбутньому цей меморіал може стати туристичним місцем, яке захочуть відвідати всі, хто прибуватиме до столиці України. Адже саме там можна буде збагнути велич подвигу та реальну ціну, яку Україна заплатила і ще заплатить за свою незалежність.
Нагадаємо, подібні меморіальні військові кладовищі також будуть створені у кожному регіоні України.