В Україні запровадять нові податки: Гетманцев повідомив про вимогу МВФ підвищити ставку ПДВ

Автор: Леся Ловіцька

Міжнародний валютний фонд закликає Україну підвищити податок на додану вартість. Про це повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він вказав на дефіцит ресурсів у законопроєкті про зростання податків.

В Україні запровадять нові податки: Гетманцев повідомив про вимогу МВФ підвищити ставку ПДВ - today.ua

Народний обранець зазначив, що МВФ вважає зростання ПДВ хорошим джерелом надходження коштів. Як відомо, в Україні ставка становить 20%. Ми орієнтуємось на європейську систему, але у країнах ЄС податкові ставки відрізняються. Існує як базова ставка у розмірі 23% - у Польщі, 19% - у Німеччині, так і знижена. Рада не підтримала наміру представників влади скоригувати податкову ставку.

"По суті для МВФ є очевидною недостатність ресурсів навіть у проваленому ВРУ проєкті. Серед додаткових джерел пропонують ПДВ", — повідомив Гетманцев.

На зустрічі з МВФ обговорювався податок на надприбутки українських банків. Дискусія щодо гострого питання триває.

Популярні зараз

Volkswagen у 2025 році почне продавати новий бюджетний кросовер

Шахраї в Україні згадали про старий рекет водіїв

Нова зачіска та білосніжне вбрання: Олена Зеленська здійснила новий вихід у світ

Ціни на бензин та дизель в Україні можуть знизитися попри підвищення акцизів

Нагадаємо, що в Україні обговорюють зміни у податковій системі уже досить давно. Вони стосуватимуться як фізичних осіб, так і бізнесу, зокрема ФОП. Наразі законопроєкт передбачає наступні нововведення для фізичних осіб-підприємців:

  • введення військового збору для ФОП-платників єдиного податку 1-ї, 2-ї та 4-ї груп 10% від мінімальної заробітної плати на місяць);
  • підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
  • поява 1% військового збору з платників єдиного податку 3-ї групи.

В Україні запровадять нові податки: Гетманцев повідомив про вимогу МВФ підвищити ставку ПДВ

Заступник голови АО "Алібі" Олексій Бебель пояснив, що громадянам України слід очікувати на значне підвищення податків. Однак він вважає, що це не матиме довготривалого ефекту.

Ефект буде спостерігатися щодо уже укладених контрактів, тому протягом 3-4 місяців спостерігатиметься збільшення надходжень до бюджету. Але потім кількість платежів скоротиться, а через пів року після стрибка сума зборів стане меншою, ніж до збільшення податків. Це пов'язано із тим, що буде вироблено нові шляхи оптимізації, а стагнація зборів відбудеться на тлі посилення кризових явищ в економіці та подальшого зменшення споживання з боку українців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Керуючий партнер Адвокатського Об’єднання "Віннер Партнерс" Сергій Литвиненко вважає, що перегляд податкових ставок несе ризики для вітчизняної економіки. На думку юриста, було б доцільно спочатку зменшити державні видатки та обмежити можливість державних органів проводити закупівлі, які не стосуються воєнного стану.

Раніше повідомлялося, що МВФ спрогнозував продовження війни в Україні у наступному році – тому без підвищення податків ніяк не обійтися.