Рада прокурорів звернулася до глави уряду з проханням доручити припинення Міністерством фінансів дискримінаційної політики штучного заниження розміру їхнього посадового окладу. Названо економічно обґрунтований показник.
Вказано, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який використовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, заморожено з 2021 року на рівні 1600 грн. Його пропонують зафіксувати й на наступні три роки (2025-2027).
Наголошено, що для розрахунку зарплати працівників податкових, митних та інших органів, а також винагороди суддів із 2021 року використовується заморожений розмір прожиткового мінімуму на втраті 2102 грн. А з 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшили до 3028 грн.
У Раді заявили про порушення своїх гарантій щодо належного фінансового та соціального забезпечення.
Також наголошено, що спроби вирішити проблему безпосередньо з Мінфіном не мали успіху. Але у відомстві відповіли, що всі гроші зараз спрямовані на боротьбу із російською агресією. Тому чинних прокурорів також необхідно мотивувати до ефективної роботи. І гідні заробітні плати у цьому допоможуть.
У Раді прокурорів уточнили, що станом на 22.07.24 проводили процесуальне керівництво та підтримка публічного звинувачення щодо понад 136 фактів російської агресії та воєнних злочинів, а також понад 18 тисяч злочинів проти національної безпеки, за винятком інших кримінальних проваджень.
Прокурори наголосили, що потрібно визначити базовий розмір посадового окладу прокурора на рівні прожиткового мінімуму для визначення базового розміру посадового окладу судді – 2102 грн.
Раніше стало відомо, що уряд планує змінити формулу розрахунку пенсії, після чого вона підвищиться до 60% від зарплати.