Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні законопроєкт №11416-д про підвищення податків. Йдеться про доопрацьований документ. Він встановлює військовий збір для ФОП, а також підвищує податки для інших категорій платників.
Про це повідомив голова фінансового комітету Данило Гетманцев. Передбачено наступні зміни:
- Ставка військового збору зростає з 1,5% до 5%.
- Встановлюється військовий збір для ФОП - платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% мінімальної заробітної плати (800 грн).
- Встановлюється військовий збір 1% від доходу платників єдиного податку ІІІ групи.
- Встановлюється податкова ставка на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ на рівні 25%. Виключення становлять страховики;
Також передбачено вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків для оподаткування прибутку підприємств, які проводять роздрібну торгівлю пальним. Очікується щомісячне подання звітності про дохід, нарахований/сплачений на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого податку та нарахованого єдиного внеску.
За словами Гетманцева, нові особливості оподаткування діятимуть до 31 грудня року, в якому буде скасовано воєнний стан.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Народний обранець наголосив, про передбачено розробку окремого законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо зарахування надходжень від військового збору до спеціального фонду Держбюджету для цільового спрямування на потреби оборони та безпеки.
Депутат Ярослав Залізняк уточнив, що у ВРУ була важка дискусія щодо виключення норми про податок 50% на надприбуток банків. Її підтримали у парламенті, але НБУ, Мінфін та МВФ виступили проти. Тому депутати вирішили домовились повернутися до розгляду цього питання у другому читанні.
Очікується, що прийняття закону принесе державному бюджету 30 млрд грн цьогоріч та 126 млрд грн у наступному.
Нагадаємо, що у Кабміні розробляють модель економічного бронювання. У Раді запропонували надавати відстрочку від мобілізації військовозобов'язаним чоловікам із зарплатою 20 000 грн.