В Україні вирішили закрити гостре питання з російською церквою. У Раді заплановано повторний розгляд законопроєкту щодо негайної заборони дії релігійних організацій, які пов'язані з Москвою.
Йдеться про законопроєкт №8371, який Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував ухвалити народним депутатам. Його підтримали у першому читання у жовтні минулого року. Друге було заплановано на червень, але потім дату розгляду було перенесено.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук анонсував зміни.
"Російська церква в Україні буде заборонена. Це чітке положення, яке передбачається в третій статті цього закону. Не маю права говорити, коли воно буде, але повірте – найближчими днями. Експерти, які займаються цими питаннями, скажуть, чи є ознака афіліації. Ми порахували таким чином, що десь місяць на вступ закону у силу, три місяці, щоб Кабмін напрацював нормативну базу, після цього цілий ряд імплементацій. Тобто через дев'ять місяців організації, на які буде поширюватися закон, можуть бути визнані в суді такими, що припинили свою діяльність", - зазначив очільник парламенту.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Наголошено, що рішення про припинення діяльності таких організацій можна буде оскаржити у судовому порядку. Зміни передбачено для:
- надання можливості церквам відмовитися від Москви та унеможливлення несправедливого переслідування;
- забезпечення конституційного ладу в Україні з точки зору релігійних відносин.
Вказано, що законопроєкт значно доопрацювали, вдалося завершити усі консультації з цього питання. Комітет розглянув й прийняв уточнену редакцію. За словами Стефанчука, був час довести його до певного рівня досконалості. У парламент винесуть ініціативу набагато вищої якості, ніж раніше.
Нагадаємо, що в Україні дві великі православні церкви: Православна церква України (ПЦУ), яку створили 2018 року, та УПЦ МП, що є частиною РПЦ. Друга офіційно має статус "самоврядної церкви з правами широкої автономії". У травні 2022 року вона заявила про незалежність та внесла зміни до статуту.
Було висловлено незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав початок повномасштабної війни в України. Але УПЦ МП не засудила його. У ПЦУ дійшли висновку, що зміна статуту є ніщо інше як спроба приховати те, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату
Стефанчук також повідомив, що Рада планує підвищити податки українцям – щоб забезпечити виплату заробітних плат військовим ЗСУ.