Today.ua

В ОП повідомили про позицію України щодо переговорів з країною-агресором

Україна працює над переговорами з РФ, але вона не погодиться на пропозиції миру за умов тих, хто хотів цієї війни. Про це в інтерв'ю Corriere Della Sera заявив Андрій Єрмак, який очолює Офіс президента України.

За його словами, президент Володимир Зеленський завжди говорив про необхідність прийняти міжнародно визнані кордони України. Крим та Донбас завжди залишаться українськими, вони не підлягають обговоренню.

Андрій Єрмак наголосив, що для того, щоб розпочати переговори щодо миру, потрібно повернутися до кордонів, які існували до початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ. Після цього Україна обговорюватиме, як їй повернути державні кордони, які існували на 1991 рік.

Також Єрмак зазначив, що для того, щоб Україна змогла вести переговори з Росією, потрібно досягти балансу сил на полі бою. Лише сильна Україна із гарантованою військовою допомогою від міжнародних партнерів може вести серйозні переговори з країною-агресором.

Однією з головних умов для переговорів України з РФ є запрошення до НАТО. Запрошення України до Північноатлантичного альянсу – це один із пунктів "Плана перемоги", який Володимир Зеленський представив у жовтні 2024 року. Слід зазначити, що запрошення України до НАТО не означає автоматичного вступу до цього військового альянсу. Це знак російському диктатору Путіну, що Захід не припинить підтримки Києва.

Тим часом, після оприлюднення українського "Плана перемоги" канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що на даний момент не бачить необхідності приймати рішення про запрошення України до НАТО. За його словами, Північноатлантичний альянс ухвалив рішення про перспективи вступу України на самітах у Вільнюсі та Вашингтоні, і "поки що немає необхідності в якихось нових рішеннях". Він зазначив, що після запрошення тієї чи іншої держави до НАТО зазвичай досить швидко відбувається її вступ до цього альянсу. Тобто Шольц вважає, що запрошення до НАТО гарантує швидкий вступ до альянсу.

Нагадаємо, Україна планувала у листопаді 2024 року провести другий Саміт миру. Володимир Зеленський висловився за те, щоб на ньому були присутні представники країни-агресора. Але Кремль цю пропозицію не прийняв. Коли конкретно відбудеться другий Саміт миру – невідомо. Андрій Єрмак каже, що його проведуть, коли будуть "сприятливі умови".

За словами Єрмака, на початку листопада 2024 року Україна розробить "формулу миру". Після цього Зеленський буде готовий вислухати інші ініціативи щодо миру від Бразилії, Китаю, Південної Африки, щоб інтегрувати їх у позицію України з цього питання.

Нагадаємо, раніше Латвія заявила, що Україну можуть запросити до НАТО у 2025 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ