Today.ua

Криптовалюту в Україні легалізують на початку 2025 року, - Гетьманцев

В Україні на початку 2025 року планують легалізувати криптовалюту та запровадити на неї відповідні податки. Про це в ефірі YouTube-каналу ASATrепс розповів голова парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

За його словами, Нацбанк і МВФ зараз доопрацьовують законопроєкт про легалізацію криптовалюти, який перебуває на розгляді Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики. Які до нього внесуть зміни – ще не відомо. Але головне полягає в тому, що пільгового оподаткування для операцій із криптовалютою не буде.

Йдеться про законопроєкт №10225-1 щодо врегулювання обігу віртуальних активів в Україні. Його у Верховній Раді зареєстрували у листопаді 2023 року. Цей законопроєкт розробило Міністерство цифрової трансформації України. У Мінцифрі вважають, що легалізація криптовалюти стимулюватиме розвиток цифрової економіки та залучить іноземні інвестиції до нашої країни.

За якою схемою планують запровадити оподаткування криптовалюти після її легалізації у нашій країні? Гетьманців каже, що за моделлю оподаткування угод від цінних паперів, коли оподатковується інвестиційний прибуток. Але, нагадаємо, і зараз потрібно сплачувати податки з доходів від операцій з криптовалютою (18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору). Мінцифри вважає, що податкові ставки після легалізації криптовалюти мають становити 5% для доходів фізосіб та 18% для компаній.

Тим часом, за даними нового дослідження аналітичної компанії Chainalysis, Україна у 2024 році посіла шосте місце у глобальному індексі прийняття криптоактивів. На першому місці в цьому рейтингу знаходиться Індія, на другому – Нігерія, на третьому – Індонезія, а на четвертому – США.

Нагадаємо, у березні 2024 року НБУ заборонив виводити гроші з криптогаманців в Україні. Це було одним із кроків у боротьбі з нелегальним гральним бізнесом. Через це постраждали й криптовалютні біржі. А у квітні 2024 року НБУ тимчасово заборонив купівлю криптовалют із гривневих рахунків.

Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова вважає, що криптовалюта в Україні має регулюватися за нормами Євросоюзу. За її словами, криптоіндустрія потребує імплементації Регламенту про ринки криптоактивів (MiCA). MiCA - це документ, який регулює криптовалюти у 27 країнах ЄС. До нього входять правила, які поширюються на емітентів незабезпечених цифрових активів та стейблкоїнів, торгові платформи.

Раніше ми повідомили, що Ощадбанк щомісяця списує з карток деяких клієнтів по 100 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ