Курська операція стала повною несподіванкою для багатьох політиків на Заході. Вдалий прорив ЗСУ на російську територію змусив багатьох західних політиків переглянути свої прогнози на цю війну, і змусив їх активізувати допомогу Україні.
Від розмов про перемир'я політики на Заході перейшли до розмов про збільшення військової допомоги Україні, пише видання The Telegraph.
Крім того, Росія тепер не може диктувати Україні мир на своїх умовах. Зокрема, вона не може вимагати заморозити конфлікт по лінії фронту, оскільки тепер фронт проходить всередині російської території.
За словами видання, Захід не раз намагався самоусунутися від участі в цьому конфлікті. Надавши військову допомогу Україні на самому початку повномасштабного вторгнення, союзники потім на цілих півроку послабили підтримку. Багато політиків вважали, що Україна довго не протримається, а тому подальше надання допомоги нашій країні безперспективне. Але Україні все ж вдалося вистояти, хоч і з втратами своїх територій.
Проте, навіть відновивши військову допомогу нашій країні, Захід все ж не припиняв тримати її зі "зв'язаними руками". ЗСУ заборонили бити західною зброєю вглиб Росії.
Але під тиском вимог з українського боку, західні політики все ж поступово знімали обмеження на використання зброї. Втім, усе це відбувалося повільно і дуже дозовано. Однак Курська операція стала тим каталізатором, після якого Захід раптово "послабив наручники", пише видання.
Захід мовчазно схвалив похід ЗСУ на російську територію
Незважаючи на те, що українське керівництво не погоджувало похід на Курську область із західними кураторами, безсумнівний успіх ЗСУ застав союзників зненацька і змусив їх "дати мовчазну згоду" на проведення цієї операції, зауважує The Telegraph. Саме так журналісти видання розцінили обережне мовчання Заходу в перші дні українського вторгнення не територію РФ.
Наприклад, використання британських танків Challenger 2 у Курській операції було сприйнято Британією абсолютно спокійно, що можна розцінювати як мовчазне схвалення.
"На Заході припинилися розмови пошепки про припинення вогню і переговори, на зміну яким прийшли розмови про нові дозволи на постачання зброї", - зауважує британське видання.
Блі-криг ЗСУ в Курській області змусив російську верхівку нервувати і поспішно перекидати під Курськ досвідчені військові підрозділи зі східного фронту. Загалом, невідомо, чи зуміє РФ зупинити просування ЗСУ в Курській області, але те, що українцям вдалося загальмувати наступ росіян на східному фронті, це безперечно.
Нагадаємо, ЦПД попереджає, що Росія може готувати провокації на Запорізькій та Курській АЕС.