Народні засоби лікування захворювань сформувалися внаслідок тривалих спостережень. Вони популярні й у ХХІ столітті. Деякі методи народної медицини можуть допомогти людині при тому чи іншому захворюванні. Але МОЗ України попередило, що деякі популярні засоби народної медицини від грипу та застуди можуть завдати шкоди людині.
Часникотерапія
Люди використовують часник як лікувальний засіб вже багато століть, з глибокої давнини. Сучасна народна медицина його також використовує. Так, наприклад, часто сік часнику капають у ніс при грипі, як лікувальний та профілактичний засіб.
Але насправді, за даними МОЗ України, досі немає доказів того, що часник має противірусні властивості і допомагає вилікуватися від грипу або запобігає захворюванню. Мало того, надмірне вживання часнику може призвести до розладу шлунково-кишкового тракту. Надмірна часникова так звана аромотерапія може спровокувати кашель і спазм бронхів.
Вітамін С
Для організму людини дуже важливим є вітамін С. Але якщо їм не зловживати. Існує стереотип, що вітамін С допомагає при грипі. Але насправді цьому немає наукових доказів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Якщо ж вживати вітамін С у великій кількості, то це може призвести до негативних наслідків для здоров'я людини. Наприклад, може розвинутись алергія, можуть утворитися камені в нирках. Негативна дія цього вітаміну в надмірних кількостях може бути спровокована зневодненням при високій температурі.
Гірчиця в шкарпетках та гірчичники
Можливо, дехто пам'ятає, як у дитинстві під час хвороби (ГРВІ, бронхіт, пневмонія) мама чи бабуся лікували їх за допомогою гірчичників або гірчицею в шкарпетках. Але, виявляється, цей народний засіб може спричинити сильне підвищення температури тіла. Крім того, можна отримати опік на шкірі та подразнення дихальних шляхів, може розвинутись алергія або з'явитися спазм бронхів.
Дихання парою від гарячої картоплі
Деякі люди чомусь впевнені, що якщо подихати парою від гарячої картоплі, то це допоможе при ГРВІ чи бронхіті. Вони відварюють картоплю в мундирі, а потім поряд з каструлею садять хвору дитину (або сідають самі), накривають її з головою ковдрою, щоб вона глибоко дихала парою.
Але через це можуть бути опіки дихальних шляхів, слизової оболонки носа та рота та навіть опіки шкіри (особливо це стосується дітей).
Полоскання розчином солі, соди та йодом
Вважається, що сіль та сода мають антисептичну дію. Це так. Але ефект невеликий і можуть бути негативні наслідки. Наприклад, міцний сольовий розчин, а ще з йодом, може пошкодити слизову оболонку.
Нагадаємо, раніше кардіолог розповів про те, чому смертність від інфаркту в Україні нижча, ніж у світі.