Today.ua

НАТО затримує обіцяні Україні “Патріоти“ та інше озброєння

Країни НАТО не виконують зобов'язань щодо постачання зброї в Україну, взятих ними на липневому саміті альянсу. Йдеться про засоби ППО Patriot, іншу військову техніку та боєприпаси, які союзники обіцяли поставити нам найближчим часом.

Про це пише Bloomberg.

Президент Володимир Зеленський закликав стратегічних партнерів якомога швидше перейти від декларацій допомоги до її реального надання.

Адже додаткову зброю було обіцяно Україні ще в липні, до початку Курської операції. Ба більше - тоді про неї нібито ще ніхто на Заході й не знав. А зараз, відтоді як ЗСУ ведуть активні наступальні дії у Курській області, потреба в додаткових поставках зброї зросла ще більше.

Особливо гостро стоїть питання про постачання п'яти додаткових засобів ППО, які країни альянсу пообіцяли Україні. За підсумками липневого саміту НАТО, президент США Джо Байден навіть назвав рішення про надання Україні п'яти додаткових систем ППО "історичним даром".

По одній системі Patriot обіцяли поставити Україні США, Румунія і Німеччина. Ще одну таку установку мали зібрати для нас вскладчину, і одну систему SAMP-T "земля-повітря" пообіцяла нам Італія. Однак "історичний дар" уже непристойно затримується, нагадав український гарант.

"На війні канікул не буває. Необхідні рішення, а також своєчасна логістика для оголошених пакетів допомоги. Я особливо звертаюся до Сполучених Штатів, Великої Британії та Франції", - заявив Зеленський в одному зі своїх звернень до українців.

При цьому багато експертів зазначають, що обіцяна зброя навряд чи прибуде в Україну до осені або навіть на її початку. Водночас є підстави припускати, що з настанням холодів Росія скористається прогалиною в українській ППО і активізує ракетні атаки на українську енергосистему.

Передбачаючи подальші втрати в енергетиці, українська влада вже попереджає громадян про важку майбутню зиму з тривалими відключеннями світла та можливою відсутністю тепла і води.

Нагадаємо, на думку експерта Андрія Закревського, взимку можуть відключати світло на 6-12 годин на добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ