Українці отримали перші виплати за програмою "Національний кешбек" за покупку українських товарів у вересні 2024 року. Про це проінформувала міністерка економіки Юлія Свириденко.
За її словами, 646 378 українців отримали кешбек за покупку українських товарів минулого місяця. Загальна сума кешбеку становила понад 37 млн грн.
5 осіб отримали максимальний кешбек у розмірі 3000 грн (саме така сума передбачена за максимальними виплатами на місяць у рамках програми "Національний кешбек"). Усього ж 97 осіб отримали кешбек у розмірі від 1000 до 3000 грн. Загалом середня сума кешбеку за перший місяць осені становила 57,5 грн.
Як і слід було очікувати, найбільше покупок із кешбеком українці у вересні поточного року зробили у мережах супермаркетів, які є учасниками цієї державної програми.
Популярні зараз
У МВС пояснили, у чому різниця між державною та тимчасовою реєстрацією автомобілів
В Україні заговорили про нове підвищення податків та зборів
У ТЦК розповіли, скільки може тривати адміністративне затримання поліцією в рамках мобілізації
В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону
Державна програма "Національний кешбек" працює з вересня 2024 року (у рамках пілотного проекту). Її учасники можуть отримати частку коштів (кешбек) у розмірі 10% за купівлю товарів українського виробництва на віртуальну картку у мобільному додатку "Дія", якщо придбання забезпечує кешбек понад 2 грн. Максимальна сума виплат – 3000 грн на місяць. Виплата здійснюється щомісячно, з 20 числа наступного місяця за попередній. Зняти гроші з картки не можна.
Станом на кінець жовтня 2024 року кешбек вже доступний майже для 300 000 українських товарів та послуг (їх кількість, мабуть, ще збільшуватиметься). До програми висловили інтерес 2,4 млн українців. Вони зареєстрували 2,6 млн карток. Понад 1,5 млн українців активували у додатку "Дія" віртуальну картку для виплат.
У жовтні 2024 року загальна сума кешбеку, як ми вже говорили, становила понад 37 млн грн. У жовтні вона перевищила 104 млн грн. Очікується, що наступні місяці ця цифра збільшиться ще більше.
Тим часом, у жовтні поточного року Міністерство економіки визначило техніку, за купівлю якої можна отримати 15% компенсації від держави в рамках програми "Зроблено в Україні". У цій програмі можуть брати участь компанії з певним рівнем локалізації. Йдеться, зокрема, про причепи, напівпричепи, автобуси, вантажівки, навантажувачі і т.д.
Раніше ми повідомили про те, що третина населення України живе у бідності, якщо взяти до уваги нові дані Організації Об'єднаних Націй.