Швеція приєднується до ІТ-коаліції на підтримку України. Відповідну декларацію у Брюсселі підписали шведський міністр оборони Пол Йонсон та його український колега Рустем Умєров.
За словами Умєрова, Швеція надала чіткий сигнал, що посилює підтримку України. Він наголосив, що Київ зацікавлений у подальшому розвитку відносин зі шведськими компаніями з різних сфер, включаючи телекомунікаційні та оборонні компанії.
Умєров також повідомив, що Стокгольм продовжить надавати нашій країні військову допомогу. Зокрема, для ЗСУ планують передати два літаки дальнього радіолокаційного виявлення.
ІТ-коаліція для допомоги ЗСУ була утворена у вересні 2023 року. Її засновниками стали Естонія, Люксембург та Україна. Країни, які до неї входять, підтримують Київ у сфері кібербезпеки, зв'язку та інформаційних технологій. У чому виражається допомога? Наприклад, Україні надають відповідне обладнання, надають ліцензії на програмне забезпечення. Завдяки цьому ЗСУ більш ефективні на полі бою.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Наприкінці 2023 року заступник міністра оборони України Катерина Чорногоренко заявила, що в рамках ІТ-коаліції Міноборони України працює над забезпеченням зв'язку підрозділів ЗСУ на тактичному рівні. Крім того, формується ІТ-інфраструктура.
За рік роботи ІТ-коаліції Україна отримала допомогу на загальну суму 157 млн євро. Найактивніше у цьому напрямі працюють Німеччина та Нідерланди. Так, Німеччина у рамках IT-коаліції виділила нашій країні допомогу на 87 млн євро, а Нідерланди – на 10 млн євро.
Слід зазначити, що Швеція активно допомагає Україні від початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ. Станом на вересень 2024 року Стокгольм надав Києву військову допомогу на загальну суму приблизно 4,2 млрд євро. Лише у 2024 році обсяг шведської підтримки становить близько 2,2 млрд євро.
У вересні 2024 року Швеція оголосила про надання Україні 17-го пакету військової допомоги. Він оцінюється приблизно в 400 млн євро. Що до нього увійшло? Пожертвування обладнання, прямі закупівлі, спорядження та фінансова допомога. Підписано три контракти на загальну суму близько 52 млн євро на купівлю для України військового обладнання. Також передбачено військово-морську підтримку на суму близько 43 млн євро.
Крім того, у вересні 2024 року Швеція виділила додаткові 44 млн євро для підтримки опалення та електропостачання в Україні. На ці гроші у нашій країні планують встановити дві газові турбіни для виробництва електроенергії.