У 2023 році Україна купувала у Польщі переважно бронеавтомобілі Oncilla, самохідні артилерійські установки Krab та міномети калібру 122 мм. Про це йдеться у звіті про експорт польської військової техніки, який опублікувало Міністерство закордонних справ Польщі.
Зокрема, у 2023 році Київ купив у Варшави 49 бронеавтомобілів Oncilla, 18 самохідних артилерійських установок Krab та 22 міномета калібру 122 мм. Крім того, для ЗСУ у польської сторони купили 1 бронетранспортер SKOT R-3M та 1 бронемашину Curt Spartan.
Слід зазначити, що у звіті про експорт польської військової техніки, який опублікувало Міністерство закордонних справ Польщі, не зазначено, скільки військової техніки Варшава передала нашій країні безкоштовно як військову допомогу. Ця інформація міститься в секреті.
У 2022 році ЗСУ також отримали 18 польських самохідних артилерійських установок Krab. Загалом у компанії Huta Stalowa Wola наша країна замовила 54 такі САУ. Повністю це замовлення має бути виконане у 2024 році. Крім того, на озброєнні ЗСУ є ще 54 САУ Krab, які Польща безкоштовно передала Україні у 2022 році.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Україна на купівлю військової техніки та озброєння у Польщі у 2023 році витратила 1,419 млрд євро. Таким чином, Україна стала найбільшим покупцем польської військової техніки та озброєння у минулому році. На другому місці США (118 млн євро).
Oncilla – це ліцензійна копія українського бронеавтомобіля "Дозор-Б". Її польська компанія Mista випускає із 2013 року. Українсько-польський багатоцільовий бронеавтомобіль оснащений дизельним двигуном DEUTZ потужністю 190 к.с. або дизелем IVECO потужністю 210 к.с. Коробка передач – 6-ступінчаста автоматична Allison. У нього колісна формула 4х4. Максимальна швидкість Oncilla складає 120 км/год.
У Oncilla бронювання краще, ніж у "Дозор-Б". Наприклад, польська бойова машина має подвійне протимінне дно. Екіпаж – 3 особи, кількість десантників – 6. Озброєння – кулемет калібру 12,7 мм. Є можливість встановлення бойового модуля з кулеметом, у якого менший калібр.
У Польщі стверджують, що у Oncilla якість краща, ніж у "Дозор-Б". Це нібито визнали самі українці, котрі приймали польські бронеавтомобілі.
Навіщо призначений Oncilla? Як ми вже говорили, це багатоцільовий бронеавтомобіль, він має кілька модифікацій, але його головне завдання – вести розвідку.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що українським приватним компаніям можуть дозволити мати власні засоби ППО.