Війна в Україні вже давно могла б закінчитися вигнанням окупантів з території нашої країни. Однак є потужний чинник, який сприяє розпалюванню цієї війни й не дає її завершити.
Хто є палієм цієї війни, і від кого багато в чому залежать і дата, і підсумки її закінчення, розповів журналістам під час свого перебування в Осло генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Генсек альянсу вважає потужним чинником продовження цієї війни допомогу, яку надає Росії Китай. Саме Китай (окрім, звісно, Російської Федерації) відповідає за те, що ця війна досі не завершилася перемогою України та деокупацією її територій.
"Китай став вирішальним фактором, який сприяв війні Росії проти України. Китай - це той, хто забезпечує виробництво багатьох видів зброї, які використовує Росія", - заявив Столтенберг.
При цьому натовський топ-чиновник каже, що підтримка агресії РФ вельми негативно позначається не тільки на міжнародній репутації Китаю, а й на його безпосередніх економічних інтересах. Санкції, які запровадив західний світ проти РФ та її пособників у цій війні, вже починають негативно позначатися на фінансово-економічному секторі союзників Росії.
"Я закликаю Китай припинити підтримку незаконної війни Росії", - наголосив генсек Північноатлантичного альянсу.
Від початку війни в Україні Китай зміцнив співпрацю з РФ
Як відомо, з початком російського повномасштабного вторгнення в Україну економічний союз між РФ і КНР зміцнів. Пекін не лише допомагає Москві поставками високоточного обладнання до військової техніки, однак і допомагає їй обходити західні санкції. Звісно, без підтримки Китаю Росії було б у цій війні непереливки.
При цьому навряд чи союз Китаю і Росії має під собою міцну ідеологічну основу. Радше, він ситуативний. Оскільки Китай на сьогодні є основним конкурентом США у претензіях на світовий порядок, то він готовий "дружити з Росією проти Америки". І, звичайно ж, якби Китай відвернувся від РФ, це швидко би вирішило результат війни в Україні. Однак на сьогодні Піднебесна обрала в союзники Росію.
Не заперечує вирішального впливу Китаю на цю війну й український президент Володимир Зеленський. Тому він не бачить Пекін у ролі посередника в переговорах із Москвою, однак хотів би, щоб китайці "натиснули на Путіна" так, як це потрібно Україні.
Нагадаємо, у липні, тоді ще очільник українського МЗС, Дмитро Кулеба відвідав із візитом Китай, намагаючись домовитися про підтримку української "формули миру". Однак явного крену Піднебесної в український бік після цього не відбулося.