Україна готова розглянути різні варіанти закінчення війни у рамках "формули миру", але за умови непорушності українського державного кордону та дотримання міжнародного права. Про це у своїй колонці для фінської газети Hufvudstadsbladet написав глава Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Він наголосив, що інші держави мають брати участь у розробці мирних угод у рамках "формули миру". Україна готова обговорити будь-які доповнення до пропозицій президента Володимира Зеленського, якщо вони враховуватимуть територіальну цілісність та суверенітет української держави.
Також Україна, зазначив Єрмак, готова обговорити умови миру під час другого саміту миру, який планують провести незабаром. За його словами, на цій зустрічі потрібно встановити мир не лише для України, а й для усієї міжнародної спільноти.
Андрій Єрмак вважає, що Росія має понести відповідальність за вторгнення в Україну. Зокрема, за екоцид, який вона влаштувала на українській землі. Це потрібно для того, щоб не допустити повторення таких злочинів.
Популярні зараз
Українцям пояснили, як оцінюватимуть благонадійність клієнтів при обмеженнях банківських переказів
Зеленський пояснив, для чого потрібна операція ЗСУ у Курській області
Кремль пригрозив західним миротворцям, яких можуть розмістити в Україні
Демограф назвав кількість громадян, які проживають в Україні
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наприкінці 2022 року представив "формулу миру", яка складається з 10 пунктів, виконання яких має зупинити російську агресію та забезпечити безпеку нашій країні. "Формула миру", зокрема, включає такі пункти: радіаційна та ядерна безпека, продовольча безпека, енергетична безпека, звільнення всіх полонених та депортованих, виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності та світового порядку, виведення російських військ з України та припинення бойових дій, справедливість, захист природи, недопущення ескалації, закріплення закінчення війни.
У липні 2024 року на швейцарському курорті Бюргеншток відбувся перший саміт миру, призначений для реалізації української "формули миру". Учасники зустрічі обговорювали енергетичну та ядерну безпеку, продовольчу безпеку, а також обмін полоненими. За підсумками саміту ухвалили комюніке, яке підтримали 80 країн та 14 міжнародних організацій.
Очікувалося, що другий саміт миру відбудеться у листопаді 2024 року, але поки що точна його дата не відома. У ЗМІ повідомляють, що у листопаді цього заходу не буде. Також не відомо, де його планують провести (готовність провести новий саміт миру висловили США, Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Саудівська Аравія). Другий саміт миру проведуть після узгодження мирного плану із 10 пунктів української "формули світу".
Раніше президент Володимир Зеленський висловився за те, щоб у другому саміті миру брали участь представники РФ. У Кремлі цю ініціативу українського президента відкинули.
Нагадаємо, раніше МВФ зробив новий прогноз щодо термінів закінчення війни в Україні.