Today.ua

Українським військовослужбовцям дозволили особисто розпоряджатися своїми коштами на виплати сім'ям

Українські військовослужбовці скоро зможуть складати в письмовій формі особисте розпорядження на випадок захоплення в полон про виплату належного їм грошового забезпечення особі (особам) на власний вибір, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках. Це передбачає законопроєкт №11407, який народні депутати парламенту ухвалили у другому читанні.

Законопроєкт №11407 у Верховній Раді зареєстрували у липні 2024 року. Його ініціатором виступив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За основу народні депутати прийняли цей документ у вересні 2024 року. І ось тепер, у жовтні, його прийняли у другому читанні. Тепер цей закон має підписати президент Володимир Зеленський, його опублікують у державних ЗМІ, після чого через два місяці він набуде чинності. Мабуть, з підписом Зеленського не буде проблем, адже це урядовий законопроєкт.

У пояснювальній записці до законопроєкту №11407 йдеться про те, що на даний момент норма виплати грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців, захоплених у полон або в заручники або зниклих безвісти, є неефективною. Це виражається, наприклад, у неефективності чинного порядку отримання членами сімей грошового забезпечення.

Тому законопроєкт №11407 дозволяє українським військовослужбовцям складати у письмовій формі особисте розпорядження на випадок захоплення в полон про виплату належного їм грошового забезпечення особі (особам) на власний вибір, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках. Особисте розпорядження можна буде скласти у довільній формі. Особисте розпорядження також можна скласти на випадок захоплення у заручники, інтернуванні в нейтральну державу або якщо пропадеш безвісти.

Якщо немає особистого розпорядження на випадок полону, то грошове забезпечення виплачується дружині, законним представникам неповнолітніх дітей, дітям з-поміж осіб з інвалідністю з дитинства або їх законним представникам та батькам військовослужбовців. Частина грошового забезпечення виплачується рівними частками, що у сумі складаєт 50% грошового забезпечення.

Якщо немає особистого розпорядження на випадок полону і немає вищезгаданих осіб, то грошове забезпечення виплачується повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець. Сума виплат – не більше 20% грошового забезпечення. Ці норми не поширюються на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні ухилянтам від мобілізації можуть дозволити оновити дані у ТЦК та заплатити штраф зі знижкою 50%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ