В Україні у 2025 році запровадять кілька альтернативних видів закладів дошкільної освіти. Це передбачає новий Закон України „Про дошкільну освіту”, розповіла в інтерв'ю ZN.ua заступник українського міністра освіти та науки Євгенія Смирнова.
Реформу дошкільної освіти у нашій країні задумали ще кілька років тому. У вересні 2022 року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №8030. У березні 2023 року народні депутати прийняли його за основу, тобто у першому читанні. У другому читанні цей документ народні депутати прийняли у червні 2024 року, а потім його майже одразу підписав президент Володимир Зеленський.
Новий Закон України "Про дошкільну освіту" набуде чинності у наступному роцє. Якщо бути точнішим, то 7 липня 2025 року. Дошкільна освіта в нашій країні буде після цього, можна сказати, реформована кардинально. Що це означає?
По-перше, будуть різні форми здобуття дошкільної освіти. По-друге, будуть різноманітні типи дитячих садків. По-третє, будуть використовуватись нові вимоги до освітнього простору для дітей та педагогів. По-четверте, передбачається дерегуляція у системі освіти. По-п'яте, запровадять систему економічних гарантій розвитку закладів дошкільної освіти.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Які будуть типи дитячих садків?
Пропонується ввести такі альтернативні типи дитячих садків звичайним дошкільним освітнім закладам: мобільний дитячий садок, спеціальний дитячий садок для дітей з особливими освітніми потребами, сімейний дитячий садок, міні-садок (до п'яти дітей), центр педагогічного партнерства, центр розвитку дитини, дошкільний осередок.
Чим буде, наприклад, мобільний дитячий садок? Це має бути автобус чи інший ТЗ, обладнаний для роботи з дітьми. Передбачається, що мобільні дитячі садки можна буде використовувати у прифронтових районах, наприклад, у Дніпропетровській чи Миколаївській області. Мобільний дитячий садок повинен буде за графіком приїжджати до населених пунктів і там працювати (обов'язково у укритті).
Дошкільний осередок – це дитячий садок для невеликої кількості дітей, який має працювати в організації чи комерційній компанії. Передбачається, що дошкільні осередки можна буде організовувати, наприклад, при бібліотеках, у відомствах тощо.
Слід зазначити, що новий Закон України "Про дошкільну освіту" лише загалом визначив систему реформи дошкільної освіти, у тому числі створення альтернативних дитячих садків. Міністерство освіти та науки зараз доопрацьовує цю реформу.
Раніше ми повідомили про те, що у 2025 році в Україні почнеться новий етап пенсійної реформи, який передбачає запровадження пенсійних балів.