В Україні підвищення зарплат для бюджетників розглянуть з урахуванням раціонального та ефективного використання грошей за умов війни. Таку заяву зробив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, відповідаючи на петицію №41/006708-24еп, яка на сайті Кабінету Міністрів набрала 25 000 голосів, необхідних для її розгляду Кабміном.
Шмигаль наголосив, що в Україні під час війни з російськими окупантами фінансування всіх соціальних видатків відбувається за рахунок грошей, що виділяються міжнародними донорами. При цьому уряд навіть під час війни дотримується норм трудового законодавства щодо мінімального посадового окладу працівників бюджетних установ та організацій.
Крім того, Кабмін доручив керівникам установ та організацій бюджетної сфери забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці. Це роблять за допомогою доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Прем'єр-міністр у відповідь на зазначену петицію сказав, що питання підвищення зарплат для бюджетників І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розглянуть з урахуванням раціонального та ефективного використання грошей в умовах війни.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Що це означає на практиці? Мабуть, найближчим часом бюджетникам не потрібно чекати на підвищення зарплати, оскільки нашій країні потрібні гроші для боротьби з російськими окупантами. Саме тому у проекті бюджету на 2025 рік "заморожено" соціальні виплати та зарплати. Щоправда, у проекті держбюджету України на 2025 рік йдеться також про те, що можливість підвищення мінімальної зарплати розглянуть, якщо економіка покаже позитивну динаміку за підсумками першого півріччя наступного року.
Тим часом, у 2024 році в Україні скорочували кількість працівників органів виконавчої влади. Станом на жовтень 2024 року граничну чисельність працівників органів виконавчої влади скорочено на понад 19 000.
У 2024 році в Україні двічі підвищували зарплати бюджетників, оскільки двічі проходило підвищення мінімальної заробітної плати. За даними Національного агентства України з питань державної служби, під час анонімного опитування 54% державних службовців повідомили про збільшення рівня заробітної плати у 2024 році, у 16% вона залишилася без змін, а у 31% - знизилася.
Нагадаємо, раніше народний депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко розкритикував підвищення податків, яке планує здійснити Кабмін із метою наповнення державного бюджету.