Експерти Міжнародного валютного фонду прогнозують, що війна Росії в Україні може закінчитись наприкінці 2025 року. Про це йдеться у новому Меморандумі МВФ.
Зокрема, у новій доповіді МФВ йдеться про те, що можливі два варіанти терміну закінчення війни Росії в Україні. Перший варіант – оптимістичний. Другий варіант – песимістичний.
Згідно з оптимістичним прогнозом, війна в нашій країні може закінчитися до кінця 2025 року. Песимістичний прогноз каже, що війна може закінчитись приблизно до середини 2026 року.
Слід зазначити, що експерти МФВ регулярно роблять прогнози по закінченні війни Росії в Україні, оскільки від цього залежить фінансова міжнародна допомога нашій країні. Так, наприклад, раніше експерти МВФ прогнозували, що у кращому разі війна закінчиться наприкінці 2024 року, а в найгіршому – наприкінці 2025 року.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Тим часом, 16 жовтня 2024 року президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді офіційно представив "План перемоги" над російськими окупантами. План складається з п'яти пунктів та кількох таємних додатків, які громадськості не доступні. За його словами, якщо дотримуватись цього плану, то війна може закінчитися у 2025 році.
Перший пункт "Плану перемоги" Володимира Зеленського – це запрошення України до НАТО, другий пункт – зміцнення оборони, третій пункт – стримування країни-агресора, четвертий пункт – стратегічний економічний потенціал, п'ятий пункт – повоєнний час.
Володимир Зеленський наголосив, що Україна вже зараз має отримати запрошення до НАТО, щоб російський диктатор Путін зрозумів, що він програв глобально. Зеленський зазначив, що членство в НАТО – це питання майбутнього. Україна також запропонувала НАТО розмістити сили неядерного стримування на своїй території.
Як на Заході відреагували на "План перемоги" Володимира Зеленського? Його беззастережно підтримали такі країни, як Литва, Латвія та Естонія. Польща потримала з деякими застереженнями. Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що у плані є гарні ідеї, наприклад, вступ України до НАТО.
А ось у США прохолодно поставилися до "Плану перемоги" Володимира Зеленського. Там зараз тривають дискусії щодо запрошення нашої країни до Північноатлантичного альянсу. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте сказав, що союзники прийняли "План перемоги" до відома, але багато питань ще доведеться обговорити.
Нагадаємо, раніше Марк Рютте заявив, що Україна стане 33-м чи 34-м членом НАТО.