У світі після спалаху коронавірусної інфекції COVID-19 спостерігається спалах смертельних грибкових захворювань. Про це попередило видання Bloomberg.
Стверджується, що грибкові інфекції існували і раніше, але в останні роки вони стали поширюватися широкими темпами через коронавірус і глобальне потепління. Вчені вважають, що саме глобальне потепління допомогло цим грибковим інфекціям адаптуватися до тепла та еволюціонувати (з 1980 року температура повітря у світі збільшилася приблизно на 1°C).
Вчені зараз виявили кілька типів грибкових інфекцій. Один із них називається Candida auris. Його вперше виявили у 2009 році. Після пандемії коронавірусу Candida auris знайшли у 20 нових географічних регіонах. Він зараз є на всіх континентах, окрім Антарктиди.
У Китаї у 2018 році зареєстрували 29 випадків захворювання на грибок Candida auris. У 2023 році таких випадків було вже 182. У Європі також зростає кількість випадків зараження грибковою інфекцією Candida auris. Так, з 2018 року до 2021 року на Старому континенті кількість зараження грибком Candida auris збільшилася втричі.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Грибки розвиваються так агресивно, вони так швидко еволюціонують, що Всесвітня організація охорони здоров'я у 2022 році склала список грибкових патогенів, найбільш небезпечних для людини. Але вчені та лікарі поки що не встигають виявляти нові типи грибкових інфекцій і не можуть знайти методи лікування.
У Китаї раніше виявили двох людей, які заразилися грибком Rhodosporidiobolus fluvialis. Досі вважалося, що він не може заражати людей. Але виявилося, що цей грибок еволюціонував і тепер може виживати за нормальної температури людського тіла.
Щоб знизити ризик зараження грибком, потрібно дотримуватись профілактичних заходів, особливо в лікарнях, де інфекція передається найчастіше. Лікарі рекомендують стежити за гігієною рук та дезінфікувати приміщення й обладнання.
Тим часом, восени 2024 року в Європі поширюється новий штам коронавірусу, який називається XEC. Він виявився заразнішим, ніж його попередні версії. За словами лікарів, варіант XEC найближчим часом може стати домінуючим штамом на Старому континенті. В Україні у 2024 році спостерігався сплеск субваріанту коронавірусу FLiRT. Найбільш уразливими до нього виявилися люди віком понад 60 років.
Нагадаємо, раніше ми повідомили, що українців каратимуть за зберігання дров без документів.