В одній із областей України рекордно зросли ціни на землю

Автор: Марченко Любов

В Україні ціни на землю в одній з областей разюче відрізняються від інших. Там середня вартість гектара оцінюється шестизначною сумою, тоді як в інших областях гектар оцінюють п'ятизначним числом. З початком повномасштабної війни ціни зазнали великих змін.

В одній із областей України рекордно зросли ціни на землю - today.ua

Такі висновки можна зробити з інформації, опублікованої opendatabot.

Ціни на землю завжди залежали не тільки від її якості, а й від географічного розташування ділянки. До війни найдорожча земля в Україні була в центральному регіоні. Однак із початком повномасштабного вторгнення співвідношення цін кардинально змінилося.

Зараз у Київській області середня ціна гектара становить 78,5 тис. грн. У Полтавській області продавці хочуть за гектар 61,2 тисячі. А у Львівській готові поступитися гектаром землі лише за 67,6 тисячі. Але найдорожча земля зараз - у Прикарпатському регіоні. Так, в Івано-Франківській області середня ціна гектара становить 134,2 тисячі.

Популярні зараз

Материки Землі поволі наближаються один до одного: учені прогнозують зіткнення із велетенським катаклізмами

Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави

Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“

В одній із областей України рекордно зросли ціни на землю

При цьому з початком повномасштабного вторгнення активність земельного ринку дуже сильно просіла. Якщо перед початком війни, у лютому 2022-го, в середньому в Україні відбувалися угоди з купівлі-продажу 10 тис. га на тиждень, то тепер тижневий обсяг продажу землі становить лише 2,5 тис. га, тобто вчетверо менше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А загалом станом на кінець вересня в Україні продано 289 тис. га землі. Це становить менше 1% від загальної площі сільгоспугідь у нашій країні.

Нагадаємо, фермерам, які працюють у зоні бойових дій, держава компенсуватиме по 2000 гривень витрат на кожен гектар оброблюваної землі.