Міноборони України оновило додаток "Резерв+", додавши до нього важливі нові функції. Нова версія цього додатку наразі доступна лише користувачам iOS.
У додатку "Резерв+" бронювання від призову на військову службу тепер відображається як окремий вид відстрочки, з'явилася функція оновлення бази неактивних електронних військово-облікових документів під час сканування QR-коду, а також введено можливість перевірки дійсності повістки через QR-код.
Як ми вже говорили, оновлений додаток "Резерв+" поки доступний тільки користувачам iOS. Але вже найближчим часом з'явиться версія для Android.
"Резерв+" – це український військовий додаток для призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Спочатку його замислювали задля оновлення військово-облікових даних. Але потім, за даними заступника міністра оборони України Катерини Чорногоренко, у Міністерстві оборони вирішили перетворити додаток "Резерв+" на онлайн-ТЦК. У додатку хочуть впровадити різноманітні функції для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, якими можна скористатися віддалено.
Популярні зараз
Зеленський пояснив свою позицію щодо демобілізації в Україні
Для накопичувальної пенсії вираховуватимуть 9% від зарплати, - Жолнович
У Мінсоцполітики заявили, що призупинення програм USAID не є критичним для України
Найближчим часом українські АЗС не підвищуватимуть ціни, - експерт
Нагадаємо, 18 травня 2024 року в Україні набув чинності новий закон про військовий облік та мобілізацію під час військового стану. Згідно з ним, всі військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років мали з'явитися в ТЦК для оновлення своїх військово-облікових даних. Оновити дані можна також через додаток "Резерв+", кому як зручніше. За словами Чорногоренко, військово-облікові дані оновили близько 5 млн осіб.
Тим часом у травні 2024 року набрав чинності закон про можливість накладання заочних штрафів на громадян, які порушили правила мобілізації (наприклад, своєчасно не оновили свої військово-облікові дані). ТЦК одразу виносить постанову про накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 грн. Якщо громадянин добровільно не сплатить штраф, то передбачено інше покарання. Так, за рішенням суду йому заарештують банківські рахунки. Якщо грошей недостатньо, то можуть за рішенням суду стягнути його рухоме та нерухоме майно.
У жовтні 2024 року знизили терміни на явку до ТЦК. У мешканців великих міст (наприклад, Києва, Дніпра, Львова, Харкова) є 7 днів для того, щоб прийти до ТЦК (раніше було 14 днів). Жителі населених пунктів, які не є обласними центрами, для того, щоб з'явитися в ТЦК мають 10 днів.
Раніше у Закарпатському ТЦК розповіли, як багатодітному батькові отримати відстрочку від мобілізації.