Існує п'ять поважних причин неприбуття військовозобов'язаних по повістці до ТЦК. Про це розповів начальник відділу військового обліку Харківського ТЦК та СП підполковник Любомир Хомицький.
За його словами, якщо військовозобов'язаний не може прийти по повістці у встановлений законом термін, то він повинен не пізніше трьох діб від дати в повістці повідомити про причини своєї неявки. Повідомляти про такі причини потрібно безпосередньо у військомат чи будь-яким іншим способом. Але в ТЦК все ж таки потрібно буде з'явитися протягом семи днів.
У жителів великих міст (обласних центрів) є 7 днів для того, щоб прийти по повістці у ТЦК. Мешканці інших населених пунктів мають на це 10 днів. Раніше для того, щоб прийти по повістці у ТЦК давали 14 днів, але у жовтні 2024 року терміни змінили.
Для порушників правил військового обліку та мобілізації (тобто для тих, хто своєчасно не оновив свої військово-облікові дані або не з'явився по повістці в ТЦК) передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. У 2024 році штраф встановили у розмірі від 17 000 до 25 500 грн.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
Зеленський представив План стійкості України: подробиці
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
Штрафувати не будуть, якщо військовозобов'язаний не прийшов по повістці у ТЦК з поважної причини. Існує п'ять таких поважних причин: хвороба, смерть близького родича, стихія, воєнні дії та їхні наслідки, інші обставини.
Слід зазначити, що адміністративний штраф можна оскаржити у суді. Дехто так і робить. Термін подання заяви до суду становить 10 днів з дати, коли постанову про притягнення до адміністративної відповідальності отримано на руки, або з дати, коли вона надійшла поштою.
В Україні намагаються зробити менший штраф для порушників правил військового обліку та мобілізації. Так, у Верховній Раді у жовтні 2024 року зареєстрували законопроєкт №12093, який пропонує надавати військовозобов'язаним знижку у розмірі 50% при сплаті штрафу за несвоєчасне уточнення військово-облікових даних. Тобто в цьому випадку штраф має становити не 17 000 грн, а 8 500 грн. Профільний парламентський Комітет з питань національної безпеки вже підтримав цей законопроєкт і рекомендував народним депутатам прийняти його за основу.
Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Литвиненко повідомив, що до Збройних сил України призовуть ще понад 160 000 осіб.